دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون داخلی

راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی کوچک

کاشی و سرامیک رنگی

معمولاً در منازل به خصوص هنگامی که متراژ بنا کم باشد، سرویس بهداشتی کوچک نیاز به طراحی هوشمندانه دارد تا بزرگتر به نظر برسد؛ به همین علت باید هنگام انتخاب رنگ و طرح کاشی، سرامیک و مواردی که در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دقت زیادی داشت تا کوچک بودن آن به چشم نیاید. هنگام طراحی این محیط باید به بهداشت، زیبایی و آرامش آن توجه داشت و تمام المان‌های به کار رفته در آن را با وسواس بیشتری انتخاب کرد. پس باید روی مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک، رنگ و طرح آن‌ها، روشویی، توالت و فلاش تانک و... نیز دقت کافی داشت.

راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

برای این که سرویس بهداشتی از نظر بهداشت و شستشوی آن مشکلی نداشته باشد، معمولاً دیوارها، کف و حتی در برخی مواقع سقف را از سرامیک یا کاشی می‌پوشانند.

این مصالح سطحی صاف و صیقلی دارند و همین امر سبب می‌شود تا تمیز کردن آن‌ها راحت باشد. از طرفی ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی بسیار مهم است و نباید آن را نادیده گرفت؛ زیرا می‌تواند عامل بروز بیماری‌های مختلفی شود.

کاشی صورتی برای سرویس بهداشتی کوچک

سرویس بهداشتی جزو بخش‌های پرکاربرد منزل است که باید طراحی آن به خوبی صورت گیرد. در این صورت از نظر سلامت و زیبایی، نیاز ساکنین را برطرف می‌کند، پس باید بهترین کاشی برای سرویس بهداشتی از هر جهت انتخاب شود تا علاوه بر ظاهر، کیفیت این بخش مهم خانه نیز حفظ شود.

اولین بخش که هنگام طراحی سرویس بهداشتی اجرا می‌شود، سرامیک و مدل کاشی سرویس بهداشتی است. خطای دید می‌تواند یک محیط کوچک را بزرگ نشان دهد و بالعکس، از این رو باید از خطای دید بهره برد و سرویس‌های بهداشتی کوچک را با طراحی و انتخاب رنگ و مدل سرامیک مناسب، بزرگ‌تر نشان داد.

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک

اگر سری به بازار خرید و فروش کاشی و سرامیک بزنید، تنوع زیادی در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های آن‌ها می‌بینید. قطعاً هر کسی سلیقه خاصی دارد یا بر اساس دکوراسیونی که برای سرویس بهداشتی خود در نظر دارد، به خرید مدل کاشی و سرامیک خاصی نیز گرایش پیدا می‌کند؛ اما باید این بخش را با دقت انتخاب کنید؛ زیرا بخش زیادی از منظره سرویس بهداشتی را به خود اختصاص می‌دهد و می‌توانید به کمک آن، بخش عظیمی از زیبا شدن سرویس بهداشتی را ترتیب دهید.

کاشی و سرامیک آبی روشن در حمام و سرویس بهداشتی

اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید، باید کاشی و سرامیکی را انتخاب کنید که در برگشت و انعکاس نور بهتر عمل کند.

از این رو بهتر است مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک، مدل‌های صیقلی باشد. برخی از کاشی‌ها حالتی مات دارند و ممکن است زیبایی خاصی داشته باشند؛ ولی برای فضاهای کوچک مناسب نیست. استفاده از سرویس بهداشتی مات باعث می‌شود تا فضا کوچک‌تر به نظر برسد.

برای سرویس بهداشتی های کوچک علاوه بر کاشی و سرامیک صیقلی، استفاده از روشویی کابینتی و فلاش تانک توکار توصیه می‌شود.

ما در مقاله ای به معرفی بهترین برند روشویی کابینتی در بازار پرداخته ایم و پیشنهاد میکنیم حتما این پست را مطالعه کنید.

طرح کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک باید چگونه باشد؟

راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی، برای هر متراژ و دکوراسیونی، طرح خاصی را پیشنهاد می‌کند.

از این رو سرامیک سرویس بهداشتی کوچک علاوه بر این که باید با دکوراسیون دیگر اجزا هماهنگ باشد، فضا را زیباتر و جادارتر نیز نشان می‌دهد. معمولاً طرح‌هایی با گل برجسته می‌توانند برای فضاهای کوچک مناسب باشند.

این طرح‌ها دیوار را برجسته و سه بعدی نشان می‌دهند و باعث می‌شود تا احساس کنید بزرگ‌تر از حالت عادی خود هستند. طرح‌های چهارخانه مناسب این فضا نیستند و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک بهتر است خط‌های یک‌طرفه و راه‌راه باشد.

کاشی و سرامیک با رنگ روشن

این روزها، طرح‌های سه بعدی نیز وجود دارند که بسیار زیبا بوده و برروی کاشی حمام و دستشویی جدید برندهای مختلف ایرانی پیاده سازی می‌شوند، همچنین می‌توانید با توجه به نوع دکوراسیون دلخواه خود طرح‌هایی از طبیعت را برای سرویس بهداشتی انتخاب کنید.

این طرح‌ها معمولاً جالب و جذاب هستند؛ انتخاب نوع طرح‌ها با توجه به اینکه با ذائقه افراد رابطه تنگاتنگی دارد، مدل هایی که مطابق فرهنگ و سلیقه ایرانی است به‌وسیله ترکیب شدن با هنر مینیمال، بهترین مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک ایرانی را تشکیل می‌دهند.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک چیست؟

رنگ تأثیر زیادی در محیط و روحیه ساکنین دارد. سرامیک و کاشی دستشویی رنگ‌های بسیار متنوعی دارند به گونه‌ای که هر رنگی را بخواهید می‌توانید در آن پیدا کنید. بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی، رنگ‌هایی با تن سرد است.

البته در صورتی که فردی پرکار هستید، رنگ‌های گرم به خصوص قرمز، باعث می‌شود تا از ابتدای صبح که وارد سرویس بهداشتی می‌شوید، انرژی بیشتری بگیرید.

کاشی و سرامیک سفید

مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک و رنگ آن نیز باید با حساسیت انتخاب شود. احتمالاً می‌دانید که رنگ‌های تیره، باعث می‌شوند تا فضا کوچک و دلگیر به نظر برسد. پس استفاده از این رنگ‌ها در فضاهای بسته و کوچکی مانند سرویس بهداشتی، توصیه نمی‌شود.

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک، رنگ‌های کرم و یخی است. اگر احساس می‌کنید، با این رنگ، فضا سرد و بی‌روح می‌شود، می‌توانید ردیف‌های خاصی از کاشی را با طرح گل‌دار و رنگی بزنید.

کاشی و سرامیک دستشویی کوچک

اگر رنگ‌های مایل به سفید مانند یخی، کرمی، شیری و غیره را نمی‌پسندید، می‌توانید از صورتی یا آبی کم‌رنگ استفاده کنید. هر چه رنگ روشن‌تر باشد و تن رنگی آن ساده‌تر باشد، محیط بزرگ‌تر و آرام‌تر به نظر می‌رسد. این رنگ‌ها، احساس راحتی و آرامش بیشتری نیز به محیط می‌دهند.

اجزای تشکیل دهنده سرویس بهداشتی و ارتباط آن با کاشی و سرامیک

سرویس بهداشتی بدون اجزای تشکیل‌دهنده از قبیل وال هنگ، روشویی کابینتی و آینه دستشویی تقریباً مانند یک اتاق‌خالی با تزیین کاشی و سرامیک است!

وال هنگ در سرویس بهداشتی کوچک

در کنار مطالبی که راجع به نحوه دکوراسیون کاشی و سرامیک گفته شد، بهتر است بدانید که دیگر اجزای تشکیل‌دهنده سرویس بهداشتی نیز باید بسته به نوع و رنگ‌بندی کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی هارمونی لازم را داشته باشند؛ به‌عنوان‌مثال وال هنگ‌ها توالت‌های به روزی هستند که مخصوص دستشویی‌های کوچک طراحی شده‌اند و یا کابینت‌های روشویی که تأسیسات و لوله‌ها را مخفی می‌کنند با رنگ مناسب می‌توانند انقلابی در فضای سرویس بهداشتی شما ایجاد کنند.

کاسه وال هنگ ایران مدل نیو آرک (وارداتی) – درب چینی – سفید

قیمت اصلی ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۹/۳۴۰/۰۰۰ تومان است.

کاسه وال هنگ ایران مدل ویرپول – درب PP – سفید

قیمت اصلی ۴/۴۷۵/۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳/۴۹۰/۵۰۰ تومان است.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

هنگامی که می‌خواهید سرویس بهداشتی کوچک را طراحی کنید، باید از سرامیک و کاشی رنگ روشن و براق استفاده کنید. راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی در این زمینه به شما کمک شایانی می‌کند تا فضای این محیط را دلگیر و کوچک‌تر نکنید. سرامیک سرویس بهداشتی کوچک را می‌توان طرح دار انتخاب کرد؛ ولی بهتر است طرح ساده‌تر و با رنگی روشن باشد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک با روشویی کابینتی

استفاده از آینه دستشویی مناسب، وال هنگ و  کابینت روشویی از موارد مهمی هستند که در بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی به شدت تاثیر دارند که این اجزای مهم به همراه رنگ‌بندی در یک نگاه با آسان‌ترین دسترسی برای خرید در هوگونیک آماده بازدید شماست.

روشویی کابینتی هُلا HD4500

قیمت اصلی ۴/۶۵۶/۳۵۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴/۰۷۰/۰۰۰ تومان است.

روشویی کابینتی هُلا HD6023

قیمت اصلی ۱۰/۵۲۴/۸۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸/۴۳۳/۲۰۰ تومان است.

روشویی کابینتی هُلا HD5001 زرد

قیمت اصلی ۹/۹۰۲/۶۵۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸/۰۲۸/۲۰۰ تومان است.

11 دیدگاه در “راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی کوچک

 1. ساناز روح پرور گفت:

  فضای اکثر آپارتمانها کوچیک هستند و منم قصد دارم که خونه رو بازسازی کنم. پیشنهاد استفاده از رنگهای سرد با گلهای با تونالیته رنگ کمرنگ به نظرم پیشنهاد خوبی بود.

 2. HOGONIK گفت:

  سلام ساناز عزیز،
  امیدوارم پس از بازسازی از نتیجه کار راضی باشید و عکس قبل و بعد هم برای ما ارسال کنید خوشحال میشیم.
  موفق باشید

 3. حدیث گفت:

  ممنون از سایت خوبتون
  پیشنهاد می کنم قبل از خرید باقی وسایل سرویس بهداشتی رنگ کاشی رو انتخاب کنید خیلی مهمه واسه رنگ بندی
  من قبل از انتخاب رنگ کاشی کابینت روشویی خریدم بعد از خریدش متوجه شدم رنگ کاشی مد نظرم با کابینت روشویی ست نیست.

 4. الهه گفت:

  سلام میخوام خونمو بازسازی کنمم به نظرتون کاشی سرامیک سرویس بهداشتی با حمام ست باشه بهتره یا نه ..این دوتا از هم کاملا مجزا هستن تو دوتا فضای از هم جدا در منزل

 5. سعید گفت:

  اگر قابلیت تغییر کاشی ها رو نداشته باشیم دیگه چه چیزهایی رو میتونیم تغییر بدیم که آشپزخونه بزرگتر دیده بشه؟

 6. حسام گفت:

  روشویی کابینتی مناسب برای سرویس بهداشتی های کوچیک هم دارین؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام حسام عزیز
   بله یکی از محبوب‌ترین روشویی‌های کمجا، برای سرویس بهداشتی‌های کوچک، روشویی کابینتی دیواری است. این نوع روشویی‌ کابینتی کوچک و بدون‌پایه در مدل‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی ساخته شده‌است.

 7. نسترن گفت:

  چه رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک پیشنهاد میدید

  1. HOGONIK گفت:

   سلام نسترن عزیز
   بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک، رنگ‌های کرم و یخی است. اگر احساس می‌کنید، با این رنگ، فضا سرد و بی‌روح می‌شود، می‌توانید ردیف‌های خاصی از کاشی را با طرح گل‌دار و رنگی بزنید.
   اگر این رنگ‌ها را نمی‌پسندید، می‌توانید از صورتی یا آبی کم‌رنگ استفاده کنید. هر چه رنگ روشن‌تر باشد و تن رنگی آن ساده‌تر باشد، محیط بزرگ‌تر و آرام‌تر به نظر می‌رسد. این رنگ‌ها، احساس راحتی و آرامش بیشتری نیز به محیط می‌دهند.

 8. الهه گفت:

  مشخصات توالت فرنگی خوب چیاس

  1. HOGONIK گفت:

   سلام الهه عزیز
   به‌طورکلی مشخصات یک توالت فرنگی خوب جنس آن، کیفیت ساخت، شکل و اندازه استاندارد کاسه و نوع طراحی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *