دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون داخلی

کفشور چیست؟ معرفی انواع کفشور

کفشور پلاستیکی دایره ای

اگر به دنبال جواب این سوال هستید که کفشور چیست و چه کاربردی دارد این مقاله تمام سوالات شما را جواب میدهد.

به زبان ساده، کفشور رابط میان کف ساختمان و لوله های فاضلاب است. در سرویس های بهداشتی و حمام و تمام قسمت هایی از ساختمان که نیاز به تخلیه آب وجود دارد دریچه ای کوچک در کف زمین تعبیه می شود که آب جمع شده به فاضلاب منتقل شود.

کفشور خطی سرامیک خور با جزئیات

کفشورها انواع مختلفی دارند به معرفی مدلهای گوناگون آنها میپردازیم، دو مزیت مهم که کف شورهای جدید دارند در قسمت مزایای کفشورها مطرح میشود و در مورد جنس های مختلف آنها نکاتی خواهید خواند.

جنس های مختلف کفشور

مدل های اولیه کفشور پلاستیکی بودند و سال ها فقط مدل پلاستیکی در بازار موجود بود. بعد از گذشت چندین سال پای دکوراسیون داخلی به حمام و سرویس های بهداشتی نیز کشیده شد که حاصل آن کفشور های استیل بودند.

کفشور استیل به دلیل مقاومت در برابر مواد اسیدی و شوینده ها بهترین جایگزین برای کف شورهای پلاستیکی هستند و از نظر زیبایی نیز به مراتب از کفشورهای پلاستیکی جلوه بهتری دارند.

کفشور سرامیک خور مربعی

کفشور برنجی نیز به دلیل رنگ طلایی آن و مقاوت بالا در برابر کدر شدن و فرسایش نیز می تواند یکی از گزینه های خرید کفشور باشد.

اما این پایان ماجرا نیست و طراحان دکوراسیون داخلی مدل های جدید دیگری طراحی کردند که در قسمت انواع کفشورها با هم می خوانیم.

انوع کفشور؟

بعد از رسیدن به جواب این سوال که کفشور چیست، انواع کفشور ها را به شما معرفی میکنیم. کفشورها انواع مختلفی دارند، کفشور های ساده دایره ای و مربعی با ابعاد ۱۰ در ۱۰ سانتی متر متداول ترین کفشور موجود در بازار است. کفشور خطی و سرامیک خور دو نوع دیگر هستند.

کف شور مربعی سرامیک خور

کفشور خطی چیست؟

برای تخلیه حجم زیاد آب، کف شور های معمولی جوابگو نیستند. کفشور های خطی به دلیل بزرگتر بودن، حجم آب بیشتری را تخلیه میکند. کفشور خطی بیشتر در پارکینگ، استخر، حمام های لوکس و مکان های عمومی استفاده میشود.

کفشور خطی با جنس استیل

کفشور سرامیک خور

کفشور های سرامیک خور همان کفشور های ساده یا خطی هستند با این تفاوت که وسط آنها سرامیک قرار میگیرد و دور تا دورکفشور برای تخلیه آب به کار گرفته میشود. با این کار کفشور با سرامیک اطراف خود هم شکل می شود حالت مخفی دارد.

کفشور خطی سرامیک خور در سرویس بهداشتی

مزیت کفشور ها

در کفشورهای جدید یک سوپاپ در آنها تعبیه شده که مزیت بسیار مهمی نسبت به کفشور های قدیمی ایجاد کرده است. این سوپاپ همیشه بسته است و فقط زمانی که وزن آب برای تخلیه شدن روی آن قرار میگیرد باز میشود.

سوپاپ کفشور

این ویژگی مهم در کفشورهای سوپاپ دار باعث میشود که بوی نامطبوع فاضلاب به هیچ عنوان راهی به بیرون پیدا نکند و مزیت دیگر اینکه راه اصلی ورود حشرات به منزل شما همیشه بن بست است.

آیا قصد خرید کف شور دارید؟

امیدواریم که در این مقاله جواب سوالات خود را گرفته باشید و اگر سوالی باقی مانده در زیر همین پست برای ما یادداشت کنید و کارشناسان فروش سایت هوگونیک در اسرع وقت جواب خواهند داد.

2 دیدگاه در “کفشور چیست؟ معرفی انواع کفشور

 1. طلوع کیان گفت:

  برای استخر از کفشور خطی استفاده کنم خوبه ایا؟؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام طلوع کیان عزیز
   کفشور خطی بیشتر در پارکینگ، استخر، حمام های لوکس و مکان های عمومی استفاده میشود زیرا برای تخلیه حجم زیاد آب، کف شور های معمولی جوابگو نیستند. کفشور های خطی به دلیل بزرگتر بودن، حجم آب بیشتری را تخلیه میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *