دکوراسیون آشپزخانه, دکوراسیون داخلی

۱۰ ایده برای دکوراسیون آشپزخانه رنگارنگ برای جذاب کردن آشپزخانه شما

آشپزخانه ای با رنگ قرمز

دکوراسیون آشپزخانه شما تداعی‌کننده روحیه و هیجانات شماست. در آشپزخانه‌های ساده که با کاشی کف سفید، لوازم استیل و وسایل برقی سفید تزیین شده‌اند هیچ‌چیز بدی وجود ندارد؛ اما موضوع این مقاله ما نیست. اگر بخواهیم روراست باشیم، باید بگوییم این روزها مردم بیشتر تشنه رنگ هستند.

ما در این مقاله چندین قدم جلوتر می‌رویم و با رنگ‌ها بازی می‌کنیم و هیجانی که صحبتش را کردیم به اوج خود می‌رسانیم. رنگ‌های درخشان به‌مانند جواهرات، کاشی‌های رنگارنگ به‌سان رنگین‌کمان همگی طرح‌هایی جسورانه و منحصربه‌فرد برای ایجاد یک تغییر اساسی در فضای آشپزخانه شما هستند.

ایده‌هایی برای دکوراسیون آشپزخانه رنگی پیشنهاد ما برای گذر از آشپزخانه‌های ساده است. حتی بهتر از این، رنگارنگ شدن آشپزخانه‌تان می‌تواند به‌راحتی و تنها با اضافه‌کردن چند عنصر انجام پذیرد. برای کمک به شما و برای اینکه بتوانید فضای رؤیایی خود را بسازید با ما همراه باشید.

ما دوستداران دکوراسیون مدرن را فراموش نکرده‌ایم! یک مقاله ویژه با عنوان دکوراسیون سفید مشکی، شایسته یک منزل لوکس و مدرن را برای شما آماده کرده‌ایم.

مشاهده این مطلب را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید: دکوراسیون سفید مشکی

آشپزخانه زرد هم زیباست

سلام زرد! در این آشپزخانه پر زرق‌وبرق، یک پوشش تازه از رنگ آفتابی، قفسه‌های قدیمی را روشن می‌سازد. رنگ زرد به طرز شگفت‌آوری در برابر دیوارهای چوب، مدرن جلوه می‌کند. قبل از دیدن این عکس شاید ایده‌ای برای آشپزخانه زرد نداشتید؛ اما همان‌طور که می‌بینید فضای پرانرژی آشپزخانه شما را جذب می‌کند.

آشپزخانه زرد مانند یک جایگاهی است که از آن به‌عنوان قلب خانه یاد می‌شود. اینجا جایی است که علاوه بر پخت‌وپز، خلاقیت و ایده‌های نو در طراحی و دکوراسیون نیز به چشم می‌خورد. ممکن است برخی از ما فکر کنیم که استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه ممکن است نامناسب باشد، اما واقعاً رنگ زرد به آشپزخانه احساسی از شادی و پویایی می‌بخشد.

در آشپزخانه‌های زرد، انتخاب مناسب امکانات و تجهیزات نیز نقش مهمی دارد. استفاده از مواد باکیفیت و ظاهری زیبا، همراه با رنگ زرد، به این فضا زندگی و روحیه می‌بخشد. به همین دلیل، انتخاب دقیق و هوشمندانه وسایل آشپزخانه و حتی سرویس‌های پذیرایی می‌تواند تأثیر بسزایی در جذابیت و استفاده از آشپزخانه داشته باشد.

آشپزخانه زرد نه‌تنها یک مکان برای پخت‌وپز است، بلکه یک فضایی است که با طراحی زیبا و مدرن، احساس رضایت را برای ساکنان خانه ایجاد می‌کند.

آشپزخانه زرد

آشپزخانه قرمز تک‌رنگ ​

شما مجبور نیستید هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب یک طرح تک‌رنگ برای آشپزخانه، یک‌رنگ ملایم و با ظاهری خشک برگزینید. اینجا طرحی از آشپزخانه کوچکی می‌بینید که با رنگ قرمز آتشین جذاب شده است.

آشپزخانه قرمز نیاز به شیرآلات مشکی یا قرمز و سینک ظرفشویی مشکی یا قرمز دارد. مطمئن هستیم هرکسی با دیدن آشپزخانه قرمز به وجد خواهد آمد.

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ قرمز

آشپزخانه مدرن ویلایی ​

در خانه ویلایی مدرن می‌توانید با چند عنصر رنگارنگ فضای آشپزخانه‌ سفید را جذاب کنید. یک جفت لامپ سبزرنگ، جزیره آشپزخانه را روشن می‌کند.

پارچه‌هایی زیباروی چهارپایه‌هایی ساده کشیده شده است. بر روی جزیره آشپزخانه پارچه‌هایی با رنگ جیغ مثل قرمز، زرد و نارنجی، جزیره را از یکنواختی خارج کرده است و با پارچه روی چهارپایه‌ها طرح بی‌نظیری ساخته است

آشپزخانه مدرن ویلایی

کاشی‌های طرح دار ​

کاشی‌های ۶ ضلعی که داری طرح یک دسته از پرندگان است، در این طراحی توانسته، جلایی تازه و مقداری حس شیطنت آمیز را به آشپزخانه خاکستری بی حس و حال اضافه نماید.

طرح‌های گوناگون از پرندگان می‌توانند احساس طبیعت و زندگی در آشپزخانه را تقویت کرده و اتمسفری آرامش‌بخش را فراهم کنند. با استفاده از این نوع کاشی‌ها، می‌توان فضای آشپزخانه را به یک محلی شاداب و پرانرژی تبدیل کرد که هر روز با استقبال از پرندگان زیبا و طبیعتی که به وجود می‌آورند، سرشار از انرژی مثبت خواهد بود.

به‌علاوه، استفاده از کاشی‌های طرح‌دار به‌عنوان یک عنصر دکوراتیو در آشپزخانه، می‌تواند به کاربران امکان بدهد تا هویت و سلیقه خود را بازتاب دهند و فضایی شخصی و منحصربه‌فرد ایجاد کنند.

پس همیشه به‌خاطر داشته باشید که تنها با استفاده از کاشی‌های طرح‌دار در بازسازی آشپزخانه‌هایتان محیطی متفاوت و کم‌نظیر خلق کنید.

کاشی های طرح دار برای دکوراسیون آشپزخانه

کف پوش‌های طرح دار ​

عشق زیادی در این آشپزخانه رنگارنگ موج می‌زند. برای شروع بهتر است کف چوبی قدیمی را با رنگ کردن به روز کنید یا از کف پوش های طرح دار استفاده کنید.

جزیره‌ای قرمز رنگ نیز کنتراست رنگی گیرایی را به ارمغان می‌آورد. کاغذ دیواری با طرح زرد رنگ به قفسه‌های کابینت جلوه‌ای زیباتر هدیه می‌دهد و در نهایت رنگ آبی اجاق گاز به تعادل رنگ در فضا کمک می‌کند.​

کاشی طرح دار رنگی

الهام گرفته از موندریان؛ آشپزخانه رنگارنگ واقعی ​

این آشپزخانه رنگی که از سبک نقاش هلندی پیت موندریان الهام گرفته شده با انتخاب رنگ‌های متفاوت برای هر درب کابینت طراحی شده است. هردو سطح آبی و صورتی رنگ روی کابینت‌ها نیز از پلی اکریلیک انعطاف پذیر ساخته شده‌اند.

آشپزخانه با طرح موندریان

طرح ترکیبی کاشی آشپزخانه ​

ترکیب و تطبیق کاشی‌های رنگی یک روش سوپرایزکننده برای طراحی یک آشپزخانه رنگارنگ است. برای مثال، می‌توانید به این مدل با دو طرح کاشی مختلف در این آشپزخانه آبی نگاه کنید. به این نوع کاشی که در تصویر استفاده شده، کاشی بین کابینتی می گویند.

کاشی های طرح دار در بازسازی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ‌های سبز، آبی و سفید ​

این آشپزخانه که متعلق به یک خانواده استرالیایی است دیوارهایی سبزرنگ دارد. در دل همین دیوارهای سبزرنگ کابینت‌هایی با رنگ سفید نمای جذابی به دیوار داده و از یکنواختی خارج شده.

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ‌های سبز، آبی و سفید یک انتخاب شگفت‌انگیز است که به آشپزخانه‌ زندگی جدیدی می‌بخشد. دیوارهای سبزرنگ، احساس طبیعت و انرژی مثبت را در این فضا ایجاد می‌کنند.

کابینت‌های سفید با طراحی شیک و نمایی مینیمالیستی، به آشپزخانه ظاهری مدرن و ساده می‌بخشند. آن‌ها با هماهنگی رنگی عالی خود، جذابیت زیادی را به فضا اضافه می‌کنند. پاکی و شفافیت رنگ سفید، در این آشپزخانه احساس فضای بزرگ‌تری را القا می‌کند و نور طبیعی را به‌خوبی منتشر می‌کند.

با ترکیب رنگ‌های سبز، آبی و سفید در دکوراسیون آشپزخانه، یک فضای مدرن، آرام و پویا را خلق کنید. این طرح رنگی به آشپزخانه شما زندگی می‌بخشد و فضایی خوشایند برای آشپزی و لذت‌بردن ایجاد می‌کند. به همین دلیل، با استفاده از رنگ‌های سبز، آبی و سفید در دیوارها، کابینت‌ها، لوازم آشپزخانه و تزیینات، آشپزخانه‌ی خود را به یک مکان منحصربه‌فرد تبدیل کنید که هم ظاهری جذاب و هم کاربردی دارد.

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ آبی، سبز، سفید

کابینت‌های سمت دیگر آشپزخانه رنگ آبی خاصی دارد. دیوار پشت گاز رومیزی نیز با سنگ مرمر دیزاین شده است که قطعا با یک سینک گرانیتی این طراحی فوق العاده خواهد شد.

کاشی اسپانیایی رنگارنگ ​

در این طراحی می‌بینیم که کاشی اسپانیایی و یک آشپزخانه‌ی جزیره‌ای فیروزه‌ای، هر دو این فضای آشپزخانه را به زیبایی رنگ‌آمیزی می‌کنند​. صفحه روی جزیره طرح چوب است و از یک سینک زیرکار استفاده شده.

سینک‌های ظرفشویی از نظر نصب ۳ نوع هستند: ۱-توکار ۲-روکار ۳-زیرکار

اگر با انواع مدل‌های سینک ظرفشویی آشنایی ندارید این مقاله را مطالعه کنید: تفاوت سینک توکار و سینک روکار چیست؟ معایب سینک زیرکار!

کابینت‌هایی با رنگ استخوانی و اجاق گاز مشکی طلایی این طراحی را بی نقص کرده‌اند.

کاشی رنگی در آشپزخانه

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید از سینک ظرفشویی زیرکار استفاده شده است. اگر قصد استفاده از این مدل سینک را دارید ما به شما سینک گرانیتی فونیکس کد ۷۰ و کد ۱۱۰ را پیشنهاد می‌کنیم، باید توجه داشت بعد از خرید این نوع از سینک‌ها، نصب سینک گرانیتی مهم‌ترین مرحله‌ای است که باید آموزش کافی و اطلاعات لازم راجع به آن را داشت.

کاغذ دیواری طرح دار و اشیا رنگی ​

کاغذدیواری نقش‌دار و مجموعه‌ای از اشیا رنگی این آشپزخانه را از نظر طراحی داخلی، به مدلی بی نظیر تبدیل کرده‌است که می‌توانید نقش عناصر رنگی را در جذاب‌تر کردن آن به خوبی مشاهده کنید. کاغذ دیواری‌های طرح دار به راحتی در بازار با قیمت‌های مختلف قابل تهیه است. یک تابلو نقاشی با رنگ‌های شاد برای این سبک آشپزخانه مناسب است.

آشپزخانه با کاغذ دیواری طرح دار

نظر شما چیه؟

آیا داشتن یک آشپزخانه رنگی برای شما جذاب است؟ به نظر شما آشپزخانه رنگارنگ بهتر است یا ساده؟ کدام طرح و رنگ نظر شما را جلب کرد؟

وقتی به سمت دکور آشپزخانه رنگی می‌رویم دست ما در انتخاب رنگ‌ها باز است. سینکهای گرانیتی با تنوع رنگ بالایی که دارند در این سبک دکوراسیون به ما کمک بسیاری خواهند کرد. ما در مقاله رنگ‌بندی سینک گرانیتی و راهنمای انتخاب بهترین رنگ به شما در انتخاب و خرید سینک رنگی کمک میکنیم.

منبع: thespruce

13 دیدگاه در “۱۰ ایده برای دکوراسیون آشپزخانه رنگارنگ برای جذاب کردن آشپزخانه شما

 1. فریبا گفت:

  مدتی هست به فکر اجرای دکوراسیون رنگی برای آشپزخانه افتادم. اما واقعا جسارت اجرای این سبک رو نداشتم با خوندن مقاله شما انگیزه ام بیشتر شد و احتمالا به زودی آشپزخانه قرمز خواهم داشت. ممنون از مطلب مفید شما

  1. HOGONIK گفت:

   سلام فریبا عزیز
   خوشحالیم که این مطلب به انتخاب شما کمک کرده است. آشپزخانه قرمز مختص آدم های جسور است.
   موفق باشید

 2. ناشناس گفت:

  عالی و خدا قوت…
  رنگ شاد به زندگی معنا و عشق میبخشه👌👌

 3. سودابه گفت:

  برای اشپزخانه قرمز چه رنگ شیری مناسبه؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام سودابه عزیز
   آشپزخانه قرمز نیاز به شیرآلات مشکی یا قرمز و سینک ظرفشویی مشکی یا قرمز دارد. مطمئنا با این ترکیب هرکسی وارد خانه‌تان شود عاشق اشپزخانه شما می‌شود.

 4. ساناز گفت:

  سلام دوستان برای کفپوش چه چیزی استفاده کنم؟

 5. rezvan گفت:

  برای آشپزخانه رنگی رنگی چه مدل سینکی بهتر است ؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام رضوان عزیز
   انتخاب سینک گرانیتی رنگی می‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ اما با توجه به رنگ‌های موجود در آشپزخانه شما و هارمونی‌ای که در آن‌جا حاکم است، سینک سیاه و سفید هم می‌توانند به خوبی خود را جلوه‌گر کنند.

 6. شمس مقدم گفت:

  تزیین سینک ظرفشویی قدیمی چگونه است؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام شمس مقدم عزیز
   یکی از روش‌های ساده برای تزئین وسایل آشپزخانه، لوازم تزئینی مینیمالیستی است. ما در این مطلب به‌طور کامل به روش‌های مختلف برای دکور و زیباسازی آشپزخانه پرداخته‌ایم.

 7. ساسان راد گفت:

  برای اشپزخونه قرمز چه رنگ شیرالات استفاده کنیم

  1. HOGONIK گفت:

   سلام ساسان راد عزیز
   اگر اشپزخانه منزل شما قرمز است توصیه می‌کنیم از شیرالات مشکی استفاده کنید.

 8. سهیلا شمس گفت:

  کف پوش طرح دار رو پیشنهاد میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *