دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید فلاش تانک

راهنمای جامع خرید فلاش تانک

راهنمای خرید فلاش تانک یکی از بحث‌های مهم در هنگام خرید و بازسازی تاسیسات ساختمان است. در طی سال‌های اخیر که فشار آب شهری کمتر شده، بسیاری از مهندسان و معماران ساختمانی را به فکر ضروری کردن نصب فلاش‌تانک، در سرویس‌های بهداشتی مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌ها انداخته است. به همین دلیل نکات مهمی که می‌تواند افراد را برای خریدن یک محصول مناسب و کاربردی راهنمایی کند، یک‌بار دیگر نقش پررنگی به خود گرفته است. ما در این مطلب قصد داریم یک راهنمای کامل برای خرید فلاش‌تانک برای شما ارائه کنیم، تا پایان همراه هوگونیک بمانید.

فلاش تانک چیست؟

فلاش‌تانک از یک منبع ذخیره آب و لوله‌، جهت انتقال آب با فشار خیلی زیاد برای نظافت و بهداشت بیشتر در کنار توالت فرنگی و ایرانی تشکیل می‌شود.

عملکرد اصلی فلاش تانک این‌گونه است که ابتدا مخزن آن‌ها از آب پر می‌شود و سپس با کشیدن طناب متصل به آن و یا فشردن دکمه‌ی تخلیه‌ی آب مخزن، آب با فشار بسیار زیادی خارج می‌شود.

فلاش‌تانک‌ها در واقع کمبود فشار آب در مناطق شهری و ساختمان‌ها را جبران می‌کنند و با خارج کردن حجم زیادی آب به یک‌باره، عملیات تخلیه و نظافت را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

بی‌شک این وسیله نیز مانند بسیاری از ابزار و شیرآلات، انواع مختلفی دارد که متناسب با قیمت و توانایی کاربری آن، تغییر می‌کند.

به همین دلیل است که برای تهیه‌ی آن، نیازمند به یک راهنمای خرید فلاش تانک خواهید شد. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع فلاش تانک بپردازیم.

انواع فلاش تانک

در اولین مرحله‌ی راهنمای خرید فلاش تانک ، بد نیست اگر با رایج‌ترین انواع فلاش تانک آشنا شوید. چند نوع از آن‌ها ذکر شده است:

فلاش‌تانک‌های ساده

معمولی‌ترین و ساده‌ترین انواع فلاش تانک‌ ها، فلش‌ تانک‌های ساده هستند.

دور از انتظار نیست اگر وقتی در بورس خرید فلاش تانک با این نوع از تانک‌ها مواجه شدید؛ کمترین قیمت را نسبت به انواع دیگر بشنوید. ساختمان آن‌ها بسیار ساده است و دارای یک مخزن و لوله‌ی انتقال آب هستند.

فلاش‌‌تانک اتوماتیک

این فلاش‌تانک‌ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع خود دارد و در زمان باز و بسته شدن درب توالت، به‌طور خودکار شروع به فعالیت می‌کنند.

به این صورت حجم معینی از آب را استفاده کرده و می‌تواند به عنوان راهی برای مصرف بهینه‌ی آب به شمار آید.

فلاش‌تانک‌های اتوماتیک بیشتر در توالت‌های فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر در راهنمای خرید فلاش تانک به دنبال یک گزینه‌ی مناسب هستید که بتوانید از مصرف بی‌رویه آب شرب ساختمان خود جلوگیری کنید، این نوع می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد.

فلاش‌تانک دو زمانه

طراحی این فلاش‌ها به گونه‌ای است که مخزن فلاش‌تانک به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم شده و خروجی هرکدام از این دو قسمت هم قابلیت تنظیم جدا دارد.

درواقع اصلی‌ترین کاربرد این مورد از انواع فلاش تانک ها در این است که در هربار استفاده می‌توان به میزان نیاز، از یکی از مخزن‌ها استفاده کرد و این روش می‌تواند حجم زیاد آبی شربی که قرار است تبدیل به فاضلاب شود را کم کند.

فلاش‌تانک توکار

در راهنمای خرید فلاش تانک یکی از تفاوتی‌هایی که هنگام مراجعه در بورس خرید فلاش تانک می‌توان سراغ آن را گرفت، در توکار یا روکار بودن آن‌ها است.

امروزه فلاش‌تانک‌هایی با قابلیت تعبیه در دیوار وجود دارند. این گونه فلاش‌های توکار، در داخل دیوار سرویس‌های بهداشتی کار می‌شود و حالتی مخفی دارند.

مخزن فلاش‌تانک توکار درون دیوار قرار می‌گیرد و دکمه تخلیه آب آن در دیوار نصب می‌شود. فلاش‌تانک‌های توکار، بهترین نوعی هستند که برای مکان‌هایی با فضای کم به کار برده می‌شوند. 

فلاش‌تانک آنتی باکتریال

بدنه‌ی برخی از فلاش‌تانک‌ها را از مواد آنتی باکتریال می‌سازند. این ویژگی مهم‌ترین عامل در افزایش سطح بهداشت افراد است.

فلاش‌های آنتی باکتریال از لحاظ عملکرد و شکل ظاهری هیج تفاوتی با دیگر انواع فلاش تانک ها ندارد، تنها تفاوتی که آن را از بقیه جدا می‌کند مواد و مصالحی است که در ساخت آن به کار برده شده.

هر کدام از بهترین مارک فلاش تانک های ساده ، دوگانه ، اتوماتیک و … بسته به نوع مواد سازنده ، می توانند فلاش‌تانک آنتی باکتریال باشد.

انتخاب بهترین مارک فلاش تانک بر اساس عملکرد

با شناخت انواع مختلف فلاش‌تانک‌ها، به این سوال خواهیم رسید که فلاش‌‌ها بر اساس دسته‌بندی عملکردی، به چه صورت شناخته می‌شوند.

دو مسئله‌ی مهم در خرید فلاش تانک وجود دارد و آن، روش تخلیه آب و میزان آب مصرفی آن‌ها است. اما مقصود از این دو معیار چیست؟

وقتی از روش تخلیه آب فلاش‌تانک صحبت می‌کنیم، منظور ابزاری است که در طراحی مخزن برای تخلیه‌ی آب استفاده شده: یکی کشیدن طناب و دیگری فشردن دکمه.

کشیدن طناب اولین و رایج‌ترین روش در میان انواع مختلف موجود در بازار است اما در سال‌های اخیر، روش نوینی ارائه شد که در آن فشردن دکمه در فلاش‌های توکار به بازار آمده است. در این روش علاوه بر سهولت، زیبایی را برای سرویس‌های بهداشتی به همراه داشته است.

در نظر داشته باشید که در برخی از فلاش‌تانک‌ها، هر دو روش مورد استفاده قرار گرفته است.

میزان آب مصرفی

در مصرف آب توالت‌ها، تنها 20 درصد از مصرف آب، صرف مصارف نظافت شخصی می‌شود؛ 80 درصد باقی آبی است که در خروجی فلاش‌تانک‌ها مستقیما به فاضلاب وارد خواهد شد.

به همین دلیل است که میزان آب مصرفی و توجه به اطمینان از استاندارد بودن فلاش‌تانک‌ها در بورس خرید فلاش تانک اهمیت بسیاری دارد.

خدمات پس از فروش فلاش تانک

یکی از معیار های مهم در خرید فلاش تانک خدمات پس از فروش شرکت و سابقه آن است.

اگر بخواهیم فیلترهای سخت گیرانه ای برای معرفی تنها یک برند داشتیم باشیم، فلاش تانک ایران از این فیلترها سربلند عبور خواهد کرد.

فلاش تانک ایران فعالیت خود را از سال 1360 آغاز کرده و در این 4 دهه، برندی خوشنام و همواره در حال پیشرفت بوده است.

کیفیت محصولات و خدمات این شرکت بی نظیر است و با اختلاف بهترین مارک فلاش تانک، ایران است. هوگونیک نماینده فروش محصولات فلاش تانک ایران است و میتوانید با خیال راحت یک خرید آنلاین بی دردسر را تجربه کنید.

بورس خرید فلاش تانک در تهران کجاست؟

اصلی ترین بورس برای خرید لوازم بهداشتی ساختمانی در تهران خیابان بنی هاشم و خیابان شیراز است.

اگر بخواهید یک خرید آنلاین و با سرعت زیاد را امتحان کنید سایت هوگونیک انواع فلاش تانک توکار و دیواری ایران را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار خواهد داد و مشتریان سایر شهرها نیز میتوانند با بهترین قیمت خرید اینترنتی فلاش تانک ایران را تجربه کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی راهنمای خرید فلاش تانک پرداختیم، از انواع مختلف آن صحبت کردیم و آموختیم مهم‌ترین مسائلی که در مراجعه به بورس خرید فلاش تانک و انتخاب فلاش باید در نظر داشت چیست و کدام یک از بخش‌های عملکردی آن باید در نظر ما مهم باشد. آشنایی ما فلاش‌تانک‌ها و انواع آن به پایان رسید.

اگر سوال و یا نظری در این باره دارید با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “راهنمای خرید فلاش تانک

  1. علی شادگان گفت:

    خدمات پس از فروشتون برای فلاش تانک چیه؟

  2. محمدرضا رضایی گفت:

    از نظر مصرف آب کدوم مدل کم مصرف تر از بقیه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.