دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون داخلی

راهنمای خرید فلاش تانک و معرفی بهترین برند

راهنمای جامع خرید فلاش تانک

راهنمای خرید فلاش تانک یکی از بحث‌های مهم در هنگام خرید و بازسازی تاسیسات ساختمان است. در طی سال‌های اخیر که فشار آب شهری کمتر شده، بسیاری از مهندسان و معماران ساختمانی را به فکر ضروری کردن نصب فلاش تانک، در سرویس‌های بهداشتی مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌ها انداخته است. به همین دلیل نکات مهمی که می‌تواند افراد را برای خریدن یک محصول مناسب و کاربردی راهنمایی کند، یک‌بار دیگر نقش پررنگی به خود گرفته است.

فلاش تانک‌ها در انواع مختلف و با عملکردهایی متفاوت در بازار عرضه شده‌اند. برای خرید فلاش تانک باید فضای سرویس بهداشتی و البته قیمت فلاش تانک متناسب با بودجه‌ی خود را بسنجید، سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید.

ما در این مطلب قصد داریم یک راهنمای کامل برای خرید فلاش تانک برای شما ارائه کنیم، تا پایان همراه هوگونیک بمانید.

فلاش تانک چیست؟

فلاش‌تانک از یک منبع ذخیره آب و لوله‌، جهت انتقال آب با فشار خیلی زیاد برای نظافت و بهداشت بیشتر در کنار توالت فرنگی و ایرانی تشکیل می‌شود.

عملکرد اصلی فلاش تانک این‌گونه است که ابتدا مخزن آن‌ها از آب پر می‌شود و سپس با کشیدن طناب متصل به آن و یا فشردن دکمه‌ی تخلیه‌ی آب مخزن، آب با فشار بسیار زیادی خارج می‌شود.

فلاش‌تانک‌ها در واقع کمبود فشار آب در مناطق شهری و ساختمان‌ها را جبران می‌کنند و با خارج کردن حجم زیادی آب به یک‌باره، عملیات تخلیه و نظافت را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

بی‌شک این وسیله نیز مانند بسیاری از ابزار و شیرآلات، انواع مختلفی دارد که متناسب با قیمت و توانایی کاربری آن، تغییر می‌کند.

به همین دلیل است که برای تهیه‌ی آن، نیازمند به یک راهنمای خرید فلاش تانک خواهید شد. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع فلاش تانک بپردازیم.

انواع فلاش تانک

در اولین مرحله‌ی راهنمای خرید فلاش تانک ، بد نیست اگر با رایج‌ترین انواع فلاش تانک آشنا شوید. ما فلاش تانک را به ۳ نوع روکار، توکار و چشمی تقسیم بندی کردیم که صحیح‌ترین نوع تفکیک این نوع محصول است.

فلاش تانک روکار

فلاش تانک روکار، نمونه‌ی دیگری از انواع فلاش تانک‌های پرکاربرد است که تمامی اجزای آن در فضای داخلی سرویس بهداشتی نصب می‌شود. برای استفاده از آن کافی است طناب یا اهرم آن کشیده یا دکمه‌ی روی آن فشرده شود.

طراحی این فلاش تانک قدیمی و ابتدایی است و در مقایسه با فلاش تانک توکار، قابلیت‌های گسترده و چشم‌گیری ندارد. نصب این فلاش تانک در فضای داخلی سرویس بهداشتی یک عیب (اشغال فضا) و در عین حال مزیت (تعمیر و عیب‌‌یابی آسان)  دارد. لازم به ذکر است نمونه‌های جدیدی از این فلاش تانک‌ها در بازار عرضه شده‌اند که امکان نصب لوله به صورت توکار را فراهم می‌کنند.

ایراد اساسی که به این فلاش تانک وارد می‌شود، اندازه‌ی بزرگ آن است که برای فضاهای کوچک، گزینه‌ی مناسبی محسوب نمی‌شود؛ اما طرح‌های جدیدی از این فلاش تانک‌ها رونمایی شده است که به مدل‌های اولترا اسلیم (فوق‌باریک) معروفند.

فلاش تانک اولترا اسلیم، مزایای فلاش تانک توکار و روکار را به‌طور هم‌زمان دارد. این فلاش تانک فوق‌باریک با ضخامت بسیار کم‌تر از نوع معمولی آن، علاوه بر اشغال کم‌تر فضای داخلی سرویس بهداشتی، امکان تخلیه‌ی آب را نیز به صورت دوزمانه ایجاد می‌کند.

نکته‌ی مثبت دیگری که در رابطه با فلاش تانک اولترا اسلیم قابل‌ذکر است، قابلیت کاهش زیاد صدا به هنگام تخلیه است که مطابق با استاندارد جهانی EN-14055 عمل می‌کند. در حال حاضر فلاش تانک اولترا اسلیم فلاش تانک ایران، یکی از بهترین نمونه‌های فلاش تانک روکار فوق‌باریک در بازار است.

فلاش تانک توکار

امروزه با گسترش آپارتمان‌نشینی و افزایش تعداد ساختمان‌ها، با محدودیت فضای داخلی روبه‌رو هستیم. به همین سبب  فضای داخلی به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که با اشغال کم‌ترین فضا، به بهترین شکل از محیط استفاده شود.

این ایده برای طراحی داخلی سرویس بهداشتی نیز کاربرد دارد. برخی از افراد تمایلی به دیده شدن فلاش تانک در سرویس بهداشتی ندارند، به همین دلیل، استفاده از فلاش تانک توکار یا مخفی پیشنهاد می‌شود.

این فلاش تانک‌ها داخل دیوار نصب می‌شود و از بیرون دیده نخواهد شد. به همین دلیل، می‌توان مخازن بزرگ‌تری را نیز برایشان انتخاب کرد. هنگام نصب، مخزن و لوله‌های آن  داخل دیوار جاسازی می‌شوند، فضایی را اشغال نمی‌کنند و تنها بخش قابل‌دید آن، کلید فلاش تانک است.

نحوه‌ی کار این مدل، مشابه سایر فلاش تانک‌ها است و هیچ کدام در کارکرد تفاوتی با یکدیگر ندارند.

این فلاش تانک، قابل‌نصب در سرویس‌های بهداشتی ایرانی و فرنگی(فلاش تانک وال هنگ) است که خوشبختانه با فضاسازی و طراحی‌های مدرن بسیار هم‌خوانی دارد. نکته‌ی مثبت دیگری که درباره‌ی این مدل فلاش تانک صادق است، کاهش صدا هنگام استفاده از آن است؛ زیرا دیوار به عنوان یک عایق صدا، سر و صدای ناشی از تخلیه‌ی آب را کنترل می‌کند.

این نوع فلاش تانک، در مقایسه با نمونه‌ی روکار، دوام و استحکام بیشتری دارد و وزنی بیش از ۴۰۰ کیلوگرم را تحمل می‌کند. اما نصب فلاش تانک توکار به مراتب سخت‌تر از نصب مدل روکار است و در صورتی که دچار مشکلی شود باید یک تعمیرکار متخصص در این زمینه آن را بررسی و تعمیر کند. ناگفته نماند که هزینه‌ی تعمیر و تعویض قطعات آن نیز به مراتب بالاتر از فلاش تانک روکار است.

انواع فلاش تانک توکار:

 • فلاش تانک توکار کلاسیک (زمینی): مخصوص توالت‌هایی با طراحی و سبک ایرانی
 • فلاش تانک توکار وال هنگ (Wall Hung): قابل‌نصب در توالت‌های فرنگی دیواری

فلاش تانک چشمی یا اتوماتیک

این فلاش‌تانک‌ها عملکردی هوشمند دارند و نسبت به سایر مدلها گران‌تر هستند. در زمان باز و بسته شدن درب توالت یا در معرض دید سنسور قرار گرفتن، به‌طور خودکار شروع به فعالیت می‌کنند.

به این صورت حجم معینی از آب را استفاده کرده و می‌تواند به عنوان راهی برای مصرف بهینه‌ی آب به شمار آید.

فلاش‌تانک‌های اتوماتیک بیشتر در توالت‌های فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی فلاش تانک ایران برای توالت ایرانی نیز این مدل را طراحی کرده است و تا امروز تنها برندی است که این نوع فلاش تانک را در ایران تولید میکند.

اگر در راهنمای خرید فلاش تانک به دنبال یک گزینه‌ی مناسب هستید که بتوانید از مصرف بی‌رویه آب شرب ساختمان خود جلوگیری کنید، فلاش تانک چشمی می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد.

انواع فلاش تانک از نظر عملکرد و جنس

در این دسته‌بندی فلاش تانک‌ها، ۲ مدل ساده و ۲ زمانه را به شما معرفی خواهیم کرد و در بحث جنس فلاش تانک با مفهوم آنتی باکتریال آشنا خواهید شد.

فلاش تانک‌های ساده

معمولی‌ترین و ساده‌ترین انواع فلاش تانک‌ ها، فلش‌ تانک‌های ساده هستند.

دور از انتظار نیست اگر وقتی در بورس خرید فلاش تانک با این نوع از تانک‌ها مواجه شدید؛ کمترین قیمت را نسبت به انواع دیگر بشنوید. ساختمان آن‌ها بسیار ساده است و دارای یک مخزن و لوله‌ی انتقال آب هستند.

در این فلاش تانک، آب به وسیله‌ی طناب، اهرم یا دکمه‌ی تعبیه‌شده روی مخزن، تخلیه می‌شود و حجم آن قابل تنظیم نیست.

فلاش تانک دو زمانه

طراحی این فلاش‌ها به گونه‌ای است که مخزن فلاش‌تانک به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم شده و خروجی هرکدام از این دو قسمت هم قابلیت تنظیم جدا دارد.

درواقع اصلی‌ترین کاربرد این مورد از انواع فلاش تانک ها در این است که در هربار استفاده می‌توان به میزان نیاز، از یکی از مخزن‌ها استفاده کرد و این روش می‌تواند حجم زیاد آبی شربی که قرار است تبدیل به فاضلاب شود را کم کند.

این فلاش تانک، دو دکمه برای تخلیه‌ی آب دارد که با فشردن هر یک از آن‌ها، آب به میزان موردنیاز تخلیه می‌شود.

فلاش تانک آنتی باکتریال

بدنه‌ی برخی از فلاش‌تانک‌ها را از مواد آنتی باکتریال می‌سازند. این ویژگی مهم‌ترین عامل در افزایش سطح بهداشت افراد است.

فلاش‌های آنتی باکتریال از لحاظ عملکرد و شکل ظاهری هیج تفاوتی با دیگر انواع فلاش تانک ها ندارد، تنها تفاوتی که آن را از بقیه جدا می‌کند مواد و مصالحی است که در ساخت آن به کار برده شده.

هر کدام از بهترین مارک فلاش تانک های ساده ، دوگانه ، اتوماتیک و … بسته به نوع مواد سازنده ، می توانند فلاش‌تانک آنتی باکتریال باشد.

برای خرید فلاش تانک چه مواردی را باید درنظر گرفت؟

 • حجم مخزن:

پیش از خرید فلاش تانک، حجم مخزن آن را درنظر بگیرید و متناسب با فشار آب ساختمان، فلاش تانک مورد نیاز را خریداری کنید.

 • صرفه‌جویی در مصرف آب:

صرفه‌جویی در مصرف آب، یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنگام خرید فلاش تانک باید به آن توجه کنید. با وجود بحران کم آبی، فلاش تانکی را انتخاب کنید که در مصرف آب صرفه‌جویی شود. در میان فلاش تانک‌های موجود، فلاش تانک دوزمانه، بهترین انتخاب برای این کار است.

 • جلوگیری از انتقال آلودگی:

برای کاهش میزان آلودگی و افزایش بهداشت محیط سرویس بهداشتی، بهتر است فلاش تانک آنتی‌باکتریال را انتخاب کنید.

 • کیفیت و دوام بالا:

برای آن‌که بتوانید سال‌های متمادی از فلاش تانک استفاده کنید، بهتر است پیش از انتخاب و خرید، از کیفیت و مقاومت بدنه و لوله‌های آن اطمینان حاصل نمایید.

 • ابعاد فلاش تانک:

یکی از موارد مهم پیش از خرید فلاش تانک، اندازه‌گیری ابعاد سرویس بهداشتی است تا با استفاده از آن بتوانید فلاش تانک متناسب با محیط را انتخاب کنید.

 • طراحی فلاش تانک:

بهتر است برای خرید فلاش تانک، به هماهنگی آن با دکوراسیون و رنگ فضای سرویس بهداشتی توجه کنید.

معرفی بهترین برند فلاش تانک

برندهای مختلفی در حال تولید و فروش فلاش تانک هستند، در این مقاله ۷ برند فلاش تانک به شما معرفی خواهد شد و شاید می توانستیم سخت گیری بیشتری داشته باشیم و فقط ۲ برند را به شما معرفی کنیم!

 • فلاش تانک ایران

در سال ۱۳۶۷ شرکت «هدیه باران ایرانیان» طراحی و تولید لوازم بهداشتی را تحت عنوان تجاری «فلاش تانک ایران» در تهران آغاز کرد. فلاش تانک ایران، یکی از شرکت‌های سرآمد در تولید ملزومات بهداشتی است و محصولات خود را با ضمانت‌نامه‌ی ۱۰ ساله و ۲۵ سال خدمات پس از فروش به خریداران عرضه می‌کند.

بدون شک فلاش تانک ایران بهترین و پرفروش ترین برند فلاش تانک است.

 • فلاش تانک ایمن آب

«ایمن آب» از دیگر تولیدکنندگان فلاش‌ تانک‌های باکیفیت در ایران است که در سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را در شهر اصفهان با ساخت محصولات مطابق با معیارهای محیط زیستی آغاز کرد. اما بهتر است بدانید که فلاش تانک‌های تولیدشده در این شرکت با وجود کیفیت بالا، از لحاظ کیفیت پایین‌تر از فلاش تانک ایران قرار می‌گیرند. فلاش تانک‌های تولیدشده در این شرکت با ضمانت‌نامه‌ی ۵ و ۱۰ ساله ارائه می‌شوند.

 • فلاش تانک دوریکا

شرکت دوریکا از سال ۱۳۸۳، کوشش خود را بر تولید محصولات باکیفیت و مورد نیاز مردم متمرکز کرده و فلاش تانک‌های شرکت دوریکا نیز با ضمانت‌نامه‌ی ۵ ساله و خدمات پس از فروش، روانه‌ی بازار می‌شوند.

 • فلاش تانک پارت

شرکت پارت، فلاش تانک‌هایی تولید می‌کند که به وسیله‌ی آن در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. تمامی محصولات این شرکت با ضمانت‌نامه‌ی ۵ ساله و ۱۰ سال خدمات پس از فروش در بازار موجودند.

 • فلاش تانک محک

شرکت محک نیز جزو آن دسته از شرکت‌های تولید فلاش تانک است که محصولاتی باکیفیت و قیمت مناسب تولید و به مشتریان خود عرضه می‌کند.

 • فلاش تانک فرپود

فرپود نیز از دیگر شرکت‌های باکیفیت تولید فلاش تانک است که محصولات خود را مطابق با نیازهای مردم و قیمت مناسب عرضه می‌کند.

 • فلاش تانک سنی پلاستیک

تنوع محصولات و فلاش تانک‌های سنی پلاستیک بسیار بالا است و جزو یکی از تولیدکنندگان باکیفیت به شمار می‌رود.

انتخاب بهترین مارک فلاش تانک بر اساس عملکرد

با شناخت انواع مختلف فلاش‌تانک‌ها، به این سوال خواهیم رسید که فلاش‌‌ها بر اساس دسته‌بندی عملکردی، به چه صورت شناخته می‌شوند.

دو مسئله‌ی مهم در خرید فلاش تانک وجود دارد و آن، روش تخلیه آب و میزان آب مصرفی آن‌ها است. اما مقصود از این دو معیار چیست؟

وقتی از روش تخلیه آب فلاش‌تانک صحبت می‌کنیم، منظور ابزاری است که در طراحی مخزن برای تخلیه‌ی آب استفاده شده: یکی کشیدن طناب و دیگری فشردن دکمه.

کشیدن طناب اولین و رایج‌ترین روش در میان انواع مختلف موجود در بازار است اما در سال‌های اخیر، روش نوینی ارائه شد که در آن فشردن دکمه در فلاش‌های توکار به بازار آمده است. در این روش علاوه بر سهولت، زیبایی را برای سرویس‌های بهداشتی به همراه داشته است.

در نظر داشته باشید که در برخی از فلاش‌تانک‌ها، هر دو روش مورد استفاده قرار گرفته است.

میزان آب مصرفی

در مصرف آب توالت‌ها، تنها ۲۰ درصد از مصرف آب، صرف مصارف نظافت شخصی می‌شود؛ ۸۰ درصد باقی آبی است که در خروجی فلاش‌تانک‌ها مستقیما به فاضلاب وارد خواهد شد.

به همین دلیل است که میزان آب مصرفی و توجه به اطمینان از استاندارد بودن فلاش‌تانک‌ها در بورس خرید فلاش تانک اهمیت بسیاری دارد.

مزایای استفاده از فلاش تانک

بی‌تردید نصب و استفاده از فلاش تانک در سرویس بهداشتی مزایای بسیاری دارد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت:

 • فلاش تانک به صورت خودکار عمل می‌کند و برای تخلیه‌ی آب نیازی به مداخله‌ی دست نیست. (فلاش تانک خودکار)
 • نصب فلاش تانک خودکار، سبب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود. (فلاش تانک دو زمانه)
 • با افزایش سطح بهداشت، عفونت‌ و بیماری‌ها را کاهش می‌دهد. (فلاش تانک آنتی‌باکتریال)
 • با نصب فلاش تانک توکار، فضایی از محیط داخلی سرویس بهداشتی اشغال نمی‌شود.

خدمات پس از فروش فلاش تانک

یکی از معیار های مهم در خرید فلاش تانک خدمات پس از فروش شرکت و سابقه آن است.

اگر بخواهیم فیلترهای سخت گیرانه ای برای معرفی تنها یک برند داشتیم باشیم، فلاش تانک ایران از این فیلترها سربلند عبور خواهد کرد.

فلاش تانک ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۶۰ آغاز کرده و در این ۴ دهه، برندی خوشنام و همواره در حال پیشرفت بوده است.

کیفیت محصولات و خدمات این شرکت بی نظیر است و با اختلاف بهترین مارک فلاش تانک، ایران است. هوگونیک نماینده فروش محصولات فلاش تانک ایران است و میتوانید با خیال راحت یک خرید آنلاین بی دردسر را تجربه کنید.

بورس خرید فلاش تانک در تهران کجاست؟

اصلی ترین بورس برای خرید لوازم بهداشتی ساختمانی در تهران خیابان بنی هاشم و خیابان شیراز است.

اگر بخواهید یک خرید آنلاین و با سرعت زیاد را امتحان کنید سایت هوگونیک انواع فلاش تانک توالت فرنگی و کلاسیک(توالت ایرانی) با مارک ایران را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار خواهد داد و مشتریان سایر شهرها نیز میتوانند با بهترین قیمت خرید اینترنتی فلاش تانک ایران را تجربه کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی راهنمای خرید فلاش تانک پرداختیم، از انواع مختلف آن صحبت کردیم و آموختیم مهم‌ترین مسائلی که در مراجعه به بورس خرید فلاش تانک و انتخاب فلاش باید در نظر داشت چیست و کدام یک از بخش‌های عملکردی آن باید در نظر ما مهم باشد. آشنایی ما فلاش‌تانک‌ها و انواع آن به پایان رسید.

حال که با فلاش تانک، انواع و عملکرد نمونه‌های گوناگون آن آشنا شدید بهتر است فلاش تانک موردنظر خود را انتخاب کنید. فلاش تانک ایران، یکی از بهترین گزینه‌های مورد نظر برای خرید است. به طور کلی، فلاش تانک‌های ایرانی معرفی شده در مطالب پیشین، کیفیت و کارآیی بسیار بالایی دارند و می‌توانند با نمونه‌های خارجی مشابه مقایسه شوند.

اگر قصد خرید دارید و می‌خواهید از قیمت فلاش تانک آگاه شوید، می‌توانید با مراجعه به سایت هوگونیک اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

اگر سوال و یا نظری در این باره دارید با ما به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه در “راهنمای خرید فلاش تانک و معرفی بهترین برند

 1. علی شادگان گفت:

  خدمات پس از فروشتون برای فلاش تانک چیه؟

 2. محمدرضا رضایی گفت:

  از نظر مصرف آب کدوم مدل کم مصرف تر از بقیه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *