دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون داخلی

نکات طلایی برای بزرگ‌تر نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک

بزرگ‌تر نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک

هنگامی که صحبت از سرویس بهداشتی کوچک به میان می‌آید؛ اولین موضوعی که به ذهن بیشتر مردم خطور می‌کند، نظافت و تمیزی این قسمت از منزل است. این در حالی است که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در رابطه با سرویس‌های بهداشتی، اندازه کوچک این فضاها و نحوه دکوراسیون آن‌ها است. پس طراحی سرویس بهداشتی کوچک به شکل درست و اصولی، نه‌تنها کوچک بودن آن را پوشش می‌دهد بلکه کلوه‌ای لوکس و مدرن نیز به آن هدیه می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم ضمن صحبت در رابطه با دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی، بیشتر به مبحث دکور سرویس بهداشتی کوچک پرداخته و نکات کلیدی و مهمی را برای بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی به شما ارائه نماییم:

تکنیک‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی
یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در دکوراسیون سرویس بهداشتی باید به آن توجه کرد، متراژ فضای موجود است.

سرویس بهداشتی یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های منزل به‌شمار می‌رود که متاسفانه بسیاری از اوقات مورد بی‌توجهی افراد قرار گرفته و اهمیت کمتری به دکوراسیون و طراحی آن داده می‌شود.

درست است که این قسمت از منزل در دید نیست و خود شما و یا مهمانانی که وارد منزل‌تان می‌شوند زمان بسیار کمی را در آن سپری می‌کنید؛ اما این موضوع نباید اهمیت دکوراسیون این بخش را در زیبایی و اصالت کل منزل کم کرده و مانع از دقت و حساسیت شما در طراحی آن گردد.

به همان اندازه که طراحی قسمت‌هایی مانند آشپزخانه در زیبایی ظاهری فضای منزل شما نقش دارد، دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی نیز حائز اهمیت بوده و به حفظ این هماهنگی و زیبایی کمک می‌کند.

برای داشتن یک سرویس بهداشتی رویایی و بی‌نقص باید دقت کافی را در طراحی آن به خرج داده و با توجه به شرایط موجود، اقدام به طراحی آن نمایید. مهم‌ترین اصولی که به هنگام دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی باید به آن توجه نمایید عبارتند از:

با واقعیت‌ها روبه‌رو شوید!

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در طراحی و دکوراسیون فضای سرویس بهداشتی باید به آن توجه نمایید، محدودیت‌های مختلفی است که در این زمینه وجود دارند.

یکی از این محدودیت‌ها که جزو مهم‌ترین عوامل دخیل در انتخاب دکوراسیون و چیدمان سرویس بهداشتی نیز محسوب می‌شود، فضا و متراژ سرویس بهداشتی است.

سبک طراحی سرویس‌های بهداشتی کوچک با سرویس‌هایی که از نظر متراژ بزرگ‌تر هستند، تفاوت بسیاری داشته و متراژ، اولین فاکتوری است که قبل از شروع به طراحی باید آن را مدنظر قرار دهید؛ چراکه در فضاهای کوچک مهم‌ترین هدف از طراحی، بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی است؛ در صورتی که این موضوع در مورد متراژهای بالا صدق نمی‌کند و تزیینات دستشویی منزل شما را به‌کلی تغییر می‌دهد.

محدودیت و مسئله دیگری که عامل مهمی در نحوه و سبک طراحی سرویس بهداشتی به‌شمار می‌رود، بودجه‌ای است که در نظر دارید تا به چیدمان سرویس بهداشتی کوچک خود اختصاص دهید. این بودجه می‌تواند صرف رنگ‌کردن، کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری، خرید سینک ظرفشویی، وسایل و دکور سرویس بهداشتی، خرید روشویی کابینتی و … شود که بسته به سلیقه خود، می‌توانید تهیه نمایید.

بنابراین قبل از شروع به ریختن برنامه برای طراحی فضای سرویس بهداشتی، شرایط و سلیقه خود را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و سپس بر اساس اصول و ملزومات دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی وارد عمل شوید.

دیوارها و کف را آماده کنید

دومین موضوع مهمی که در طراحی و دکوراسون سرویس بهداشتی کوچک باید به آن توجه نمایید، پوشاندن دیوارها و کف با یک پوشش مناسب است.

این روزها شاهد ارائه المان‌های مختلفی هستیم که برای این منظور به بازار عرضه شده و هریک مزایای و معایب مخصوص به خود را دارند.

با در نظر گرفتن سبک دلخواه خود می‌توانید هر کدام از این المان‌ها را به‌کار برده و فضای سرویس بهداشتی خود را به بهترین شکل ممکن تزئین نمایید.

مهم‌ترین موضوعی که در خرید این پوشش‌ها باید به آن توجه نمایید، رنگی است که به عنوان رنگ غالب در سرویس بهداشتی انتخاب می‌نمایید.

این رنگ تاثیر بسیار زیادی در فضای شما خواهد داشت و باید با در نظر داشتن فضای خود اقدام به انتخاب آن نمایید.

به عنوان مثال برای یک سرویس بهداشتی کوچک بهتر است رنگ‌های روشن انتخاب نمایید، چراکه رنگ‌های روشن تاثیر بسیار زیادی در بزرگ‌تر دیده شدن سرویس بهداشتی شما داشته و فضای آن را دلبازتر می‌کنند.

چیدمان و لوازم مناسب تهیه کنید

بعد از آماده کردن دیوارها و کف، نوبت به خرید شیرآلات و سایر المان‌های موجود در این فضا می‌رسد که باید با در نظر گرفتن عواملی مانند: فضای موجود و سبک و رنگ غالب در سرویس بهداشتی، آن‌ها را انتخاب نمایید.

یکی از موضوعاتی که اهمیت بسیار بالایی در این مرحله دارد، آینه‌ای است که در سرویس بهداشتی خود نصب می‌کنید.

اندازه و سبک آینه، در نمای کلی سرویس بهداشتی شما موثر است و باید دقت کافی را در انتخاب آن داشته باشید؛ زیرا آینه مورد استفاده در سرویس‌ بهداشتی کوچک از نظر اندازه با آینه نصب شده در سرویس‌های بزرگ متفاوت است که در ادامه به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک

نکاتی برای بزرگ‌تر نشان دادن سرویس بهداشتی
یکی از نکاتی که باعث بزرگ‌تر دیده شدن سرویس بهداشتی می‌شود، استفاده از رنگ‌های روشن در داخل این فضا است.

برخلاف گذشته که خانه‌ها از متراژ بالایی برخوردار بوده و فضای بیشتر و دلبازتری را شامل می‌شدند؛ این روزها شاهد کوچک‌تر شدن فضاهای مسکونی هستیم که این موضوع سبک به وجود آمدن دغدغه طراحی این فضاها به بهترین شکل ممکن شده است.

یکی از قسمت‌های اصلی منازل که بیشترین سهم را از کوچک‌ شدن فضاهای مسکونی شامل شده، سرویس بهداشتی است.

این روزها کمتر کسی را می‌توانیم پیدا کنیم که از فضای کوچک سرویس بهداشتی خود گله‌مند نبوده و به دنبال طراحی سوریس بهداشتی لاکچری کوچک و پیدا کردن راهی برای بزرگ‌تر نشان دادن آن نباشد.

در ادامه به معرفی چند تکنیک طلایی در دکوراسیون سرویس بهداشتی خواهیم پرداخت که نقش مهمی در بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی شما ایفا می‌کنند:

از قدرت جادویی آینه‌ها غافل نشوید

آینه‌ یکی از مهم‌ترین المان‌های استفاده شده در سرویس بهداشتی بوده و نقش بسیار زیادی در بزرگ‌تر دیده شدن این فضا دارد.

آینه‌های بزرگ علاوه بر این‌که به طور مستقیم سبب بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی می‌شوند، به دلیل تاثیری که در بازتاپ نور دارند نیز به دلبازتر دیده شدن فضای سرویس بهداشتی کمک کرده و محیط سرویس بهداشتی را زیبا و پرنور می‌کنند.

آینه دستشویی 6 ضلعی

آیا سرویس بهداشتی خود را در بهترین حالت خود نگه می دارید؟ آیا برای نگه داشتن در بهترین حالت، از آینه دستشویی مناسب استفاده می کنید؟

آینه دستشویی، پرفروش ترین مدل های سال ۹۹ به انتخاب کاربران


علاوه بر اندازه، یکی از نکات دیگری که در هنگام انتخاب آینه سرویس بهداشتی باید به آن توجه نمایید، شکل این محصول است.

آینه‌های بدون چهارچوب تاثیر بسیار زیادی در بزرگ‌تر دیده شدن فضا دارند، بنابراین سعی کنید آینه‌های بدون فریم را برای نصب در سرویس بهداشتی خود انتخاب کرده و فضای این قسمت از منزل خود را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان دهید.

به نور طبیعی اجازه ورود دهید

نور طبیعی یکی از کم‌هزینه‌ترین و ساده‌ترین عواملی است که در بزرگ‌تر دیده شدن سرویس بهداشتی کوچک موثر است ولی در عین حال توجه کم‌تری نیز به آن می‌شود. ورود نور طبیعی باعث می‌شود که وسایل با رنگ روشن‌تر، آن‌را بهتر بازتاب کرده و به‌تبع فضا را دل‌بازتر نشان دهند. می‌توانید در مقاله‌هایی درمورد انتخاب رنگ سینک گرانیتی و راهنمای خرید روشویی کابینتی کالای مورد علاقه و باب میل خود را انتخاب و در سریع‌ترین زمان ممکن بدون صرف انرژی برای خرید، از سایت هوگونیک تهیه نمایید.

رنگ‌ بندی سینک گرانیتی و راهنمای انتخاب بهترین رنگ

هنگامی که قصد طراحی سرویس بهداشتی خود را دارید به این عامل بسیار مهم توجه کرده و ایده‌آل‌ترین شرایط برای بهره‌مندی از نور طبیعی در داخل سرویس بهداشتی فراهم آورید.

استفاده از شیشه‌های مناسب و عدم ایجاد مانع بر سر راه ورود نور به داخل سرویس بهداشتی، از جمله کارهایی هستند که باید در هنگام طراحی این فضا مورد توجه قرار داده و با رعایت آن‌ها فضایی زیبا و دلباز برای سرویس بهداشتی خود فراهم آورید.

روشویی مناسب انتخاب کنید

روشویی استفاده شده در سرویس بهداشتی جزو مهم‌ترین و تاثیرگذارترین فاکتورهایی است که می‌تواند فضای شما را بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر از آن چیزی که هست نشان دهد.

مطابق با فضایی که در اختیار دارید از مدل‌های مختلف روشویی استفاده کرده و سرویس بهداشتی خود را تبدیل به مکانی خاص و زیبا نمایید.

روشویی‌ کابینتی که در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارد، بهترین گزینه‌ها برای نصب در سرویس بهداشتی کوچک هستند.

کابینت روشویی دیواری در عین حال که امکان استفاده بهینه از فضای موجود را در اختیار شما قرار می‌دهند، فضایی زیبا و دلنشین نیز در منزل شما پدید می‌آورند.

روشویی‌های کابینی دیواری یکی از انواع بسیار مناسب و محبوب روشویی‌ها هستند که در صورت استفاده از آن‌ها می‌توانید سرویس بهداشتی خود را دلبازتر کرده و بهترین استفاده را از فضای آن ببرید.

در دکوراسیون دقت کنید

استفاده از لوازم دکوری در عین حال که می‌تواند فضای سرویس بهداشتی شما جداب و فریبنده نماید، ممکن است باعث شلوغی بیش از حد نیز شده و این قسمت را کوچک‌تر از آن چیزی که هست نشان دهد.

در انتخاب المان‌های دکوراتیو وسواس به خرج داده و در عین حال که به زیبایی و هماهنگی آن‌ها با فضا دقت می‌کنید، به ضرورت وجودشان در سرویس بهداشتی نیز توجه نماید.

اگر ضرورتی برای استفاده از وسایلی که قصد خرید آن‌ها را دارید وجود ندارد، از تهیه آن‌ها خودداری کرده و با ایجاد فضایی خلوت، سرویس بهداشتی خود را دلبازتر نمایید.

از رنگ‌های روشن استفاده کنید

استفاده از رنگ‌های روشن از دیگر کارهایی است که باعث بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی شما شده و نقش پررنگی در بازتر دیده شدن فضای آن ایفا می‌کند.

این رنگ‌ها امکان انعکاس نور بیشتری نیز در محیط فراهم آورده و به روشن‌تر شدن فضای سرویس بهداشتی شما کمک می‌کنند.

کاشی و سرامیک رنگی


باید هنگام انتخاب رنگ و طرح کاشی، سرامیک و مواردی که در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دقت زیادی داشت تا کوچک بودن آن به چشم نیاید.

راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی کوچک


از رنگ‌های روشن و ملایم می‌توانید هم در کاشی‌ها و رنگ‌آمیزی‌های دیوارها و سقف استفاده نمایید و هم می‌توانید دکوراسیونی به رنگ روشن انتخاب کرده و سلیقه خود را به رخ همگان بکشید!

خطوط طولانی ایجاد کنید

مهم نیست فضای سرویس بهداشتی شما مستطیلی شکل باشد یا مربع یا هر شکل هندسی دیگری؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که طولانی‌تری خط فضای خود را پیدا کرده و سعی کنید آن را پررنگ‌تر کرده و بیشتر به نمایش بگذارید.

این‌کار به طولانی‌تر شدن خط مورد نظر کمک کرده و اولین چیزی خواهد بود که چشم بیننده را به خود معطوف می‌سازد؛ بنابراین کمک شایانی به بزرگ‌تر نشان دادن دستشویی کرده و آن را دلباز و زیبا جلوه می‌دهد.

از متریال‌های مشابه استفاده نمایید

یکی از نکات مخفی ولی بسیار مهمی که در بزرگ‌تر دیده شدن فضای سرویس بهداشتی شما تاثیرگذار است، وجود متریال‌های مشابه در آن است.

به خاطر داشته باشید که استفاده از متریال‌های مختلف و ناهماهنگ، سبب شلوغی فضا شده و سرویس بهداشتی شما را بسیار کوچک‌تر از آن چیزی که هست نشان خواهد داد.

سخن پایانی

این مقاله ضمن معرفی تکنیک‌های کلی برای دکوراسیون داخلی سرویس‌ بهداشتی، نکات کلیدی برای چیدمان سرویس‌های بهداشتی کوچک را نیز معرفی کرده و به شما کمک می‌کند تا با کمک این ترفندها، فضای سرویس بهداشتی خود را بزرگ‌تر و دلباز‌تر نشان دهید.

منابع: DomainForbesthespruce

10 دیدگاه در “نکات طلایی برای بزرگ‌تر نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک

 1. سمیرا گفت:

  سلام مرسی از سایتتون
  می خوام برای سرویس بهداشتی خونه از کابینت روشویی استفاده کنم
  به نظرتون از کدوم برند خرید کنم؟
  تورو خدا زودتر جواب بدین می خوام بخرم عجله دارم

  1. HOGONIK گفت:

   سلام سمیرا عزیز
   در قسمت منو گزینه روشویی کابیتی را انتخاب کنید و مدلهای موجود در سایت را مشاهده کنید.
   موفق باشید

 2. جوادیان گفت:

  الان من فضام خیلی کمه روشویی که میخوام نهایتا باید ۵۰ سانت باشه و اصلا مدل های قشنگی پیدا نمیکنم معمولا خیلی ساده هستن
  شما پیشنهادی دارید یا فروشگاهی رو میشناسید که به من معرفی کنید؟

 3. نازیلا گفت:

  از نور میشه برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی کوچک استفاده کرد؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام نازیلای عزیز
   یکی از جدیدترین تکنیک‌هایی که با آن فضا را دکوراسیون می‌کنند، استفاده از نور طبیعی و مصنوعی است که جلوه‌ای مدرن به اتاق می‌دهد.

 4. کیانا گفت:

  سلام دوستان پیشنهادتون برای روشویی کوچک مدرن چیه؟

 5. کوروش گفت:

  ایینه به چه اندازه‌ای برای سرویس بهداشتی کوچیک پیشنهاد میدید

  1. HOGONIK گفت:

   سلام کوروش عزیز
   آینه‌های بزرگ گزینه مناسبی هستند که علاوه بر این‌که به طور مستقیم سبب بزرگ نشان دادن سرویس بهداشتی می‌شوند، به دلیل تاثیری که در بازتاپ نور دارند نیز به دلبازتر دیده شدن فضای سرویس بهداشتی کمک کرده و محیط سرویس بهداشتی را زیبا و پرنور می‌کنند.

 6. نسترن گفت:

  چه روشهایی برای دیزاین سرویس بهداشتی خوبه؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام نسترن عزیز
   ما در این مطلب به طور مفصل به این موضوع پرداخته‌ایم؛ اما به طور کلی استفاده از لوازم تزیینی و از طرفی برقراری هارمونی رنگی در فضا، دکوراسیون را بسیار زیبا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *