دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون داخلی

کامل‌ترین راهنمای خرید توالت فرنگی از صفر تا صد

راهنمای جامع خرید توالت فرنگی

به صورت کلی، توالت‌ها بخش مهمی از زندگی روزمره ما هستند. از قضا این بخش مهم توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته می‌شود؛ در طرف دیگر ماجرا، بسیاری از افراد بنا به هر دلیلی، از توالت فرنگی استفاده می‌کنند. انواع توالت فرنگی، و نمونه‌های بسیاری از آن در بازار موجود است. اما کدام یک ازآنها استاندارد هستند؟ در این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید توالت فرنگی بپردازیم، با ما همراه باشید.

انواع توالت فرنگی چه ویژگی باید داشته باشد؟

قبل از هرچیز، باید اطمینان کامل حاصل کنید که توالت فرنگی شما، با فضای سرویس بهداشتی شما، کاملا متناسب باشد. این اندازه‌ گیری را باید به دقت انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که، اندازه دیواره پشتی دستشویی فرنگی، با لبه جلویی کاسه، با اندازه‌ای که در سرویس بهداشتی خود در نظر گرفته‌اید تناسب داشته باشد.

دستشویی فرنگی، انواع و سایزهای مختلفی دارد. باید قبل از خرید ویژگی‌های بسیاری را، در نظر بگیرید تا از خرید خود پشیمان نشوید؛ در ادامه این ویژگی‌ها را به اتفاق بررسی می‌کنیم:

ابعاد مختلف توالت فرنگی

ابعاد توالت فرنگی

اگر پیش از این از دستشویی فرنگی استفاده می‌کردید، و اکنون قصد تعویض توالت فرنگی خود را دارید. توجه داشته باشید، در این قسمت از راهنمای توالت فرنگی قصد اندازه گیری توالت فرنگی قدیمی را داریم.

مرکز شکل هندسی که از جای پیچ‌ها تشکیل شده را تا دیوار پشتی، به دقت اندازه گیری کنید. این اندازه مرکز درپوش توالت فرنگی تا دیوار پشتی است. این شکل هندسی در بورس توالت فرنگی به شکل مربع می‌باشد. اگر دستشویی فرنگی شما در گوشه دیوار کار شده باشد، این شکل به شکل مثلث در می آید.

راهنمای اندازه گیری توالت فرنگی

سپس اندازه پیچ‌های عقب توالت فرنگی، تا دیوار را اندازه گیری کنید. این دو اندازه را با یکدیگر مقایسه کنید. اگر شعاع سنگ توالت فرنگی جدید شما، از این اندازه کوتاه‌تر باشد، توالت فرنگی جدید شما اندازه سرویس بهداشتی شما خواهد بود. در غیر این صورت، با کمبود جا مواجه خواهید شد.

انواع دستشویی فرنگی، در اندازه‌های ۱۰ و ۱۲ و ۱۴ اینچ بیشترین فروش را دارند. هرچند که اندازه دیگری هم در بازار موجود است. به اندازه‌ها توجه ویژه داشته باشید.

اگر پیش از این از توالت فرنگی استفاده نکرده‌اید، حتما محل قرار گرفتن و ابعاد آن، همچنین مسیر رفت و آمد، باز و بسته شدن کمدها و کشوها را در نظر بگیرید.

شکل کاسه

در بورس توالت فرنگی، کاسه‌ها در دو شکل، بیضی و دایره تولید می‌شوند. اگر فضای کمتری برای به کاربردن توالت فرنگی نیاز دارید، باید توالت فرنگی دایره‌ را خریداری کنید. کاسه‌های بیضی شکل، در بورس دستشویی فرنگی، ۲ اینچ جلوتر در نظر گرفته شده است. قبل از خرید مطمئن باشید که ۲ اینچ اشغال فضا، مزاحم بازشدن درها و کشوها نشود.

ارتفاع توالت فرنگی

ارتفاع توالت فرنگی، اندازه توالت فرنگی از زمین تا لبه کاسه است. اگر دستشویی فرنگی شما، قرار است توسط سالمندان و کودکان مورد استفاده قرار بگیرد، به این قسمت راهنمای خرید توالت فرنگی دقت داشته باشید.

اندازه استاندارد برای توالت فرنگی، بین ۱۴ تا ۱۶ اینچ است. اما برای کودکان این اندازه باید کوتاه‌تر، و برای سالمندان این اندازه باید بلندتر باشد.

نسل جدید توالت فرنگی‌ها به نام وال هنگ ها ارتفاع متفاوتی با توالت فرنگی های قدیمی دارند که باعث شده طریقه نصب متفاوتی داشته باشند که ما در مقاله راهنمای نصب وال هنگ به‌ صورت گام‌ به‌ گام کامل راجع به این موضوع پرداخته‌ایم.

توالت فرنگی یک‌تکه یا دوتکه؟

انواع توالت فرنگی، به دو دسته یک تکه و دو تکه تقسیم می‌شوند. اما به صورت کلی، تمیز کردن توالت یک تکه راحت‌تر است. توجه داشته باشید، هنگام خرید تمام لوازم جانبی مورد نیاز خود را خریداری کنید.

انواع توالت فرنگی

توالت فرنگی دیواری از جدیدترین مدل‌های توالت فرنگی است. در این توالت فرنگی، فلاش‌تانک در داخل دیوار قرار می‌گیرد. توالت فرنگی دیواری، بورس توالت فرنگی را متحول کرد. در هنگام خرید توالت فرنگی دیواری، دقت داشته باشید، به لوله کشی دیواری نیاز پیدا خواهید کرد.

ویژگی مشترکی که باید به آن توجه داشته باشید:

  • شیب لبه کاسه توالت، که به شستشوی لبه کاسه کمک می‌کند.

  • قطر لوله تخلیه آب در انتهای کاسه توالت که در انواع ۲ و۳ و ۸ اینچ تولید شده است.

 

انواع فلاش تانک

در ادامه راهنمای خرید توالت فرنگی، به معرفی فلاش تانک توالت فرنگی می‌پردازیم.

در هنگام خرید، باید به اندازه مخزن فلاش تانک، اندازه شیر تخلیه، محل قرارگرفتن شیر تخلیه و سیستم تخلیه آب توجه داشته باشید.

شیر تخلیه جدیدی به نام Dual Flush در انواع توالت فرنگی به کار رفته است. این سیستم جدید، صرفا برای صرفه جویی در مصرف آب بیشترین استفاده را دارد. در دو حالت مورد استفاده قرار می‌گیرد. تخلیه کامل با بیش از ۵ لیتر و تخلیه کمتر با ۳ لیتر آب انجام می‌شود.

انواع تخلیه توالت فرنگی

شیر تخلیه، مخزن فلاش تانک را تخلیه می‌کند. هرچه شیر بزرگتر باشد، سرعت جریان آب نیز بیشتر خواهد بود. اهرم‌های شیر تخلیه، یا در طرفین سنگ توالت، یا در کنار مخزن و یا در بالای مخزن قرار گرفته‌اند.

در انواع توالت فرنگی، انواع سیستم تخلیه به کار رفته است، اما به طور کلی سیستم تخلیه فلاش تانک به دو نوع سیستم تخلیه تقسیم می‌شود:

سیستم شستشوی پر فشار

در این سیستم، هوای داخل فلاش تانک، با فشار زیاد آب را به سمت کاسه توالت هدایت می‌کند. در این حالت، فشار آب تمام کاسه را تمیز کرده و احتمال گرفتگی مجرای خروجی توالت را کاهش می‌دهد.

مزایا:

  • تمیز کردن کاسه با فشار آب

  • خروج آب با فشار کافی از کاسه

معایب:

  • سر و صدای زیاد

  • نگهداری پر هزینه

سیستم شستشوی گردابی

در میان بورس توالت فرنگی، سیستم تخلیه جدیدی تولید شده است. این سیستم تخلیه، به صورت گردابی، آب را از سوراخ‌های زاویه دار زیر لبه سنگ، به داخل کاسه هدایت می‌کند.

سیستم تخلیه توالت فرنگی

مزایا:

  • سر و صدای کم

  • نگهداری کم هزینه

معایب:

  • تعمیر سخت‌تر

  • در صورت شکستگی سنگ، سیستم به درستی کار نخواهد کرد.

نشیمنگاه توالت فرنگی

برخی برندهای توالت فرنگی، قطعات را به صورت جداگانه به فروش می‌رسانند. نشیمنگاه توالت فرنگی را می‌توان بر اساس دکوراسیون سرویس بهداشتی، خرید کرد. نشیمنگاه بسیاری برای انواع توالت فرنگی تولید شده است. برای خرید نشمینگاه توالت فرنگی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • شکل نشیمنگاه، به شکل کاسه بستگی دارد.

  • انواع نشمینگاه، با جنس‌های مختلف تولید شده است.

  • نشیمنگاه‌‌های آرام‌بند، ایمن‌تر هستند.

 

راهنمای خرید توالت فرنگی

بورس توالت فرنگی

توالت فرنگی انواع مختلفی دارند. در این قسمت از راهنمای خرید توالت فرنگی، تک تک آنها را به اختصار شرح خواهیم داد:

 

توالت فرنگی دوتکه

این توالت فرنگی‌ها سنتی هستند. در این نوع توالت فرنگی، کاسه و مخزن فلاش تانک، از یکدیگر جدا بوده و با پیچ و مهره بهم متصل می‌شوند.

توالت فرنگی یک تکه

همانطور که از اسمش پیداست، این نوع توالت، به صورت یک تکه ساخته شده است. کاسه و مخزن از یکدیگر قابل تفکیک نیستند، که باعث ایجاد ظاهری یکدست شده است. برای راهنمای خرید توالت فرنگی، به صورت یک تکه، باید در نظر داشته باشید که به علت نظافت آسان‌تر قیمت بالاتری نیز دارند.

توالت فرنگی سه کنج

اگر فضای کمی در اختیار دارید، توالت فرنگی سه کنج می‌تواند راهکار خوبی برای شما باشد.

توالت فرنگی سه کنج

توالت فرنگی خروجی پشتی

توالت‌های فرنگی خروجی عقب، خروجی فاضلاب به دیوار است. این طرح بیشتر در آمریکا و اروپا بیشترین رواج را دارد. نکته تکمیلی راهنمای خرید توالت فرنگی، این است که، این توالت برای خانه‌هایی مناسب است که کف آنها از بتن استفاده شده باشد.

توالت فرنگی و فلاش تانک بلندتر

فلاش تانک بلندتر از توالت فرنگی، باعث جذابیت بیشتر توالت فرنگی می‌شود.

دستشویی فرنگی با فلاش تانک بلندتر

در این نوع، فلاش تانک به توالت فرنگی وصل نمی‌شود. اما در ارتفاع کار شده و با کشیدن زنجیر، آب را به سمت کاسه توالت هدایت می‌کند. این نوع توالت فرنگی، درمیان بورس توالت فرنگی، طرفداران خاص خود را دارد.

 

نسل جدید توالت فرنگی به همراه فلاش تانکی نامرئی!

وال هنگ ها به همراه فلاش تانک توکار جدیدترین مدل توالت فرنگی هستند، فلاش تانک وال هنگ درون دیوار (توکار) قرار می‌گیرد و این مزیت باعث شد تا خلاقیت
بیشتری در طراحی توالت ها به کار رود؛ بنابراین والهنگ ها طوری طراحی و به دیوار وصل می‌شوند که انگار تحت تأثیر جادو، معلق‌اند
!

سبک طراحی و کیفیت یک وال هنگ خوب، باعث می‌شود تا در جواب اینکه توالت فرنگی خوب چی بخرم؟ بگوییم که بهترین نوع توالت فرنگی، وال هنگ یا دیواری است.

اطلاعات کامل، مزایا، نکات خرید و قیمت وال هنگ را می‌توانید در صفحه خرید وال هنگ مطالعه نمایید.

هوگونیک با ارائه به‌روزترین مدل‌ها به همراه بهترین کیفیت و برندها، بهترین و سریع‌ترین راه برای خرید فلاش‌ تانک توکار یا وال هنگ مدنظر شماست.

وال هنگ مشکی

بهترین برندهای توالت فرنگی ایرانی و خارجی کدام اند؟

تولید کنندگان بسیاری به تولید توالت فرنگی مشغول شده‌اند. در این قسمت راهنمای خرید توالت فرنگی به معرفی برندهای برتر ایران و جهان، در تولید توالت فرنگی می‌پردازیم:

لیست ۷تایی بهترین برند توالت فرنگی خارجی

۱- TOTO

اولین برند در لیست بهترین برند توالت فرنگی خارجی، برند TOTO است. این برند محصول کشور ژاپن است. مؤسس شرکت TOTO کازوچیکا آوکورا است. این شرکت، توالت فرنگی‌های خود را با فرهنگ ظروف سفالی چین در هم آمیخته است.

با خرید برند TOTO ترکیبی از ظرافت ژاپنی و فن آوری و آینده نگری صنعت سفالگری را تجربه کنید. شهرت و افتخار این برند، دلیل حضور در این راهنمای خرید توالت فرنگی است.

۲- Kohler

در لیست بهترین برند توالت فرنگی خارجی، برند Kohler یکی از بهترین برندهای بازار است. این برند کار خود را با ساخت لوازم کشاورزی در شهر کوچک ویسکانسین (Wisconsin)، شروع کرد. سپس در سال ۱۸۸۳ ، کوهلر صنعت سفالگری را وارد محصولات خود نمود. پس از آن به تولید توالت فرنگی پرداخت.
پس از گذشت سال‌های مختلف، شرکت کوهلر خود را به یکی از شرکت‌های چند ملیتی تبدیل کرده است. توالت‌های کوهلر محکم بوده و می‌تواند، انواع مختلفی از توالت فرنگی‌های خوش رنگ را تولید کند.

۳- Sterling

این کارخانه، مدتها پیش کارگاه تولیدی لوازم بهداشتی و شیر آلات بوده است. اما امروزه بعد از ترکیب با کارخانه Kohler، توانایی تولید توالت فرنگی را نیز دارد. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، کارخانه Kohler را می‌توان بهترین برند توالت فرنگی خارجی نامید، البته برند Sterling که برند زیرمجموعه Kohler هست نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

شرکت Sterling در صفحه اول خود نوشته است "هر روز، روز زندگی است." شاید این شعار به این معناست، که آن‌ها به محصولات خود افتخار می‌کنند، و یا به خود می‌بالند، که هرروز، دیگران از محصولات آن‌ها استفاده می‌کنند. قیمت این برند، در مقایسه با سایر برندها بسیار پایین است. بنابراین اگر بودجه کمی در اختیار دارید، می‌توانید از این برند استفاده نمایید. با توصیفات گفته شده از برند Sterling، می‌توان این برند را نیز جزء بهترین برند توالت فرنگی خارجی دانست.

۴- Jacuzzi

نام برند Jacuzzi همه ما را به یاد جکوزی معروف می‌اندازد. بله این همان جکوزی است. این شرکت در سال ۱۹۵۰ با تولید یک پمپ وارد بازار شد. پس از آن با تولید وان جکوزی معروف، بازار سرویس بهداشتی را متوجه خود ساخت. وان‌های جکوزی، بیشتر به دلیل قابلیت آب درمانی خود مورد توجه قرار گرفتند. همزمان با تولید وان جکوزی، توالت فرنگی جکوزی نیز تولید شد، که به علت خاطره خوبی که مصرف کنندگان از این برند داشتند، مورد توجه قرار گرفت. علت وجود این برند، در لیست بهترین برند توالت فرنگی خارجی، فلاش تانک توالت فرنگی قدرتمند این برند است. این فلاش تانک تولید خود شرکت جکوزی بوده، از فشار قابل ملاحظه‌ای برخوردار است. این فشار آب بالا، برای برخی از خوانندگان راهنمای خرید توالت فرنگی، امری ضروری به شمار می‌رود.

سرویس بهداشتی با دستشویی فرنگی

۵- Gerber

برند گربر، اکنون یکی از برندهای تولیدی سرویس بهداشتی است. کیفیت بالا و قیمت مناسب آن سبب خوشنامی این برند، در سرتاسر دنیا شده است. محصولات برند گربر، بسیار محکم و سبک است. این امر باعث تمایز این برند با سایر برندهای خارج از این مقاله می‌شود. برند خوش نام گربر نیز در لیست بهترین برند توالت فرنگی خارجی قرار می‌گیرد.

۶- Eago

احتمالا هرگز نام این برند به گوشتان نخورده باشد. برند ایگو برندی است که توالت فرنگی مربعی شکل تولید می‌کند.

این برند حدودا ۲۰ سال پیش توسط برترین شرکت‌های اروپا و آسیا تاسیس شد. اما هم اکنون، این برند، یکی از اصلی‌ترین رقبای شرکت‌های بزرگ به شمار می‌رود. در حال حاضر در دنیا، این برند به قیمت ارزان و کیفیت قابل قبول خود، شهرت یافته است. شهرت این برند سبب می‌شود در لیست بهترین برند توالت فرنگی خارجی نام برده شود.

۷- Cotto

برند کوتو، از برندهای با کیفیت اما کمی گمنام، در صنعت تولید توالت فرنگی است. این برند در تایلند تأسیس شد و به تدریج خود را به سمت جهانی شدن پیش برد. این برند نیز در لیست بهترین برند توالت فرنگی خارجی قرار می‌گیرد.

بهترین برند توالت فرنگی ایرانی چیست؟

تولید کنندگان زیادی در ایران، دست به تولید سرویس بهداشتی زده‌اند. اما در میان آنها ۳ نام از سایرین درخشان‌تر است. در ادامه راهنمای خرید توالت فرنگی به معرفی بهترین برند توالت فرنگی ایرانی خواهیم پرداخت:

توالت فرنگی ایرانی

۱- گروه تولیدی چینی بهداشتی مروارید

این گروه تولیدی، در صنعت تولیدی چینی بهداشتی مشغول به کار است. این شرکت، کار خود را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده است. از آن سال تا کنون در حال رشد و تعالی بوده است. این بهترین برند توالت فرنگی ایرانی، از مواد اولیه کاملا مرغوب، در محصولات خود استفاده می‌کند.

شرکت مروارید، با استفاده از به روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا، محصولات خود را تولید می‌کند. در این شرکت همواره نوآوری و ارتقاء لحظه به لحظه، سر لوحه کار بوده است. در اینجا لازم به ذکر است، تمام برندهای ایرانی ذکر شده، در این راهنمای خرید توالت فرنگی، رقبای اصلی تولید کنندگان خارجی سنگ توالت می‌باشند.

شرکت تولیدی مروارید، علاوه بر تولید انواع توالت فرنگی، بیش از ۸۰ محصول سرویس بهداشتی دیگر را نیز ارائه می‌دهد. بنابراین با توجه به توضیحات گفته شده این برند در لیست بهترین برند توالت فرنگی ایرانی، قرار می‌گیرد.

۲- گروه تولیدی چینی کُرد

گروه تولیدی چینی کُرد، از دیگر برندهای برتر، در این راهنمای خرید توالت فرنگی است. این برند نیز، از برترین رقبای اصلی سنگ توالت خارجی به شمار می‌رود.

چینی کُرد در سال ۱۳۶۲ در شهر کرمانشاه، مشغول به کار شد. این کارگاه تولیدی کوچک، امروز به کارخانه‌ای با مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع تبدیل شده است. این کارخانه عظیم توانایی تولید بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه چینی بهداشتی در سال است. با جرأت می‌توان چینی کُرد را، بهترین برند توالت فرنگی ایرانی دانست.

محصولات این برند به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 1. توالت فرنگی ۲. توالت ایرانی ۳. روشویی ۴. زیردوشی

چینی کُرد در وب سایت اصلی خود، برای توصیف بهترین برند توالت فرنگی ایرانی، به این شکل می‌نویسد "چینی کُرد، آینده‌ای را متصور است که در بازارهای ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا به عنوان برند پیشرو و الگو، در حوزه چینی بهداشتی شناخته شده باشد."

۳- گروه تولیدی گلسار

شرکت گلسار فارس آخرین برند، در لیست بهترین برند توالت فرنگی ایرانی است. شرکت گلسار، در سال ۱۳۶۳ در فارس کار خود را آغاز کرده و از آن سال تا کنون رشد فزاینده و چشم گیری داشته است؛ اکنون با تولید ۱۷۰۰۰ تن در سال، یکی از بزرگترین رقبای محصولات خارجی، در صنعت توالت و چینی بهداشتی است. این شرکت بزرگ، بیش از ۱۰۰ نوع محصول در صنعت چینی سرویس بهداشتی تولید می‌کند. کیفیت عالی و قیمت مناسب این برند علت حضور این نام، در راهنمای خرید توالت فرنگی است.

شرکت گلسار، برای معرفی خود به عنوان بهترین برند می‌نویسد "شرکت گلسار فارس، با بهره‌مندی از نیروهای متخصص و دانش فنی بالا، و با اتکا به تجربیات و یادگیری‌های حاصل از رقابت و حضور مؤثر در بازارهای داخلی و خارجی، ارتقاء کیفیت محصولات و گسترش کمی تولیدات را سرلوحه حرکت‌های آتی خود قرار داده است."

با توضیحات داده شده در مورد شرکت گلسار فارس، به جرأت می‌توان این شرکت را جزء لیست بهترین برند توالت فرنگی ایرانی دانست.

توالت فرنگی کوچک

بهترین برند های ایرانی و خارجی نسل جدید توالت فرنگی (وال هنگ)

وال هنگ ایران

وال هنگ ایران یکه‌تاز عرصه توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ است، وال هنگ ایران یا کیفیت عالی، قیمت مناسب و متریال درجه یک در ساخت محصولاتش توانسته سال‌ها بی‌رقیب بماند و تبدیل به برندی قابل‌اطمینان شود

وال هنگ آرماندو ویکاریو

همان‌طور که از اسم این برند مشخص است، پرستیژ ایتالیایی را با خود یدک می‌کشد؛ ولی همین ایتالیایی بودن باعث شده تا ایران از خدمات کمتری برای خرید، تعمیر و نگهداری و... برخوردار باشد.

وال هنگ بوچی

وال هنگ بوچی از دیگر برندهای برتر این عرصه است که با ساخت محصولات چینی و صادرات آن به سراسر جهان معروف است

با بررسی فاکتورهای کیفی والهنگ از قبیل جنس و کیفیت، دوام و ارزش نسبت به قیمت و مقایسهٔ برند های بالا با این فاکتور ها، انتخاب بی‌چون و چرا، والهنگ برند ایران است.

 

ما در مقاله‌ای جداگانه به طور کامل به بررسی بازار و بهترین برند وال هنگ پرداخته‌ایم که مطالعه آن کمک شایانی به تصمیم‌گیری شما خواهد کرد.

چکیده

در این مقاله، راهنمای خرید توالت فرنگی، به صورت کامل توضیح داده شد همچنین ویژگی‌ها و نکاتی که برای خرید توالت فرنگی باید مدنظر داشته باشید مورد بحث قرار گرفت. برندها و تولید کنندگان برتر این صنعت در ایران و جهان نیز معرفی شد.

هوگونیک، با تحلیل و بررسی انواع برندها چه از نظر کیفی و چه از نظر قیمت با ارائه جدیدترین نسل توالت فرنگی یعنی وال هنگ، در راستی زیبایی و رفاه خانه و سرویس بهداشتی شما تلاش می کند.

13 دیدگاه در “کامل‌ترین راهنمای خرید توالت فرنگی از صفر تا صد

 1. فرود گنجی گفت:

  سلام،یک مدل توالت فرنگی در دفتر خارج از کشور داشتیم که سیستم شوتینگ داشت واینکه سیفون آب داخل کاسه نبود و اون مقدار کم جمع شدگی آب داخل کاسه وجود نداشت و در پشت یک محافظ پلاستیکی بود،متاسفانه داخل ایران هر مدلی رو تا حالا دیدم اون طراحی متفاوت رو نداشته و همه مدلهای مقداری آبدر داخل سیفونشان جمع میشه و سوراخ سیفون مخفی نیست،آیا مارکی داریم در داخل کشور با اون مشخصات

 2. محمد گفت:

  فروش اینترنتی ایده خیلی خوبیه که تو این اوضاع کرونا میتونه خیلی به کسب و کارهای مختلف کمک کنه. الان دیگه همه چیز رو میشه اینترنتی سفارش داد از خریدای ساده خونه مثل نون و… تا وسایل تخصصی و حرفه ای مثل تجهیزات لوله بازکنی، ابزارهای مربوط به لوله و… همه و همه تو سایت های مختلف پیدا میشه. حتی دیگه لوله بازکن های لوله بازکنی برچسب و آدمهای متخصص هم به صورت اینترنتی میتونن وسایلشون رو بخرن. ممنون ازتون که کارمون رو راحت کردین.

  1. تقی گفت:

   نوشتبد داخل کشور ۴ برند معروف داریم که توضیح میدهیم اما ۳ تا مارک رو معرفی کردید

 3. اسداله هوشمند گفت:

  از مطالب ارزنده شما که در اگاهی خریداران از کیفیت و برند های محصولات سرویس بهداشتی مرقوم فرموده بودید سپاسگزارم

 4. خیام گفت:

  از مطالب ارزشمندتان ممنونم

  1. HOGONIK گفت:

   سلام خیام عزیز
   سپاس از توجه شما

 5. پرنده گفت:

  سلام خیلی ممنون از اطلاعاتتون

 6. نرگسیان گفت:

  والهنگا دیوارین؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام نرگسیان عزیز
   والهنگ ها به همراه فلاش تانک توکار جدیدترین مدل توالت فرنگی هستند، فلاش تانک وال هنگ درون دیوار قرار می‌گیرد.
   والهنگ ها طوری طراحی و به دیوار وصل می‌شوند
   اطلاعات کامل، مزایا، نکات خرید و قیمت وال هنگ را می‌توانید در صفحه خرید وال هنگ مطالعه نمایید.

 7. ملیکا هدایتی گفت:

  بهترین وال هنگ ایرانی چه برندی است؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام ملیکای عزیز
   می‌توان از بهترین فلاش تانک‌های ایرانی به فلاش تانک ایران اشاره کرد که می‌توانید انواع مختلف آن‌را از سایت هوگونیک خریداری نمایید.

 8. سولماز گفت:

  سلام بهترین مدل توالت فرنگی چیه؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام سولماز عزیز
   یکی از محبوب‌ترین مدل‌های توالت فرنگی، وال هنگ است که می‌توانید به‌صورت آنلاین و یا با مراجعه به فروشگاه کفچک از نزدیک از جدیدترین مدل‌ها دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *