دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون داخلی

چطور یک سرویس بهداشتی مدرن داشته باشیم؟

سرویس بهداشتی مدرن

سرویس بهداشتی، بخشی پرکاربرد در خانه است. بسیاری بر این باورند که تمیزی این فضا کافی است، اما امروزه زیبایی و شیک بودن آن نیز اهمیت یافته است.

گرچه دکوراسیون داخلی خانه، اتاق ها و آشپزخانه بیشتر در معرض دید قرار دارند، اما سرویس بهداشتی نیز نباید نادیده گرفته شود. چیدمان، نظم و دکور این بخش باید متناسب با سایر فضاهای خانه باشد تا احساس هماهنگی و زیبایی در کل خانه حاکم شود.

امروزه افراد به دنبال ایجاد فضایی زیبا و کاربردی برای سرویس بهداشتی خود هستند تا به یک سرویس بهداشتی جدید تبدیل شود، جایی که علاوه بر تمیزی، از نظر طراحی و دکوراسیون نیز جذاب و هماهنگ با سبک کلی خانه باشد.

اگر به دنبال تحولی اساسی در دکوراسیون داخلی منزل خود هستید، گزینه‌ای بهتر از سرویس بهداشتی پیدا نخواهید کرد. در واقع به دلیل فضای محدود سرویس بهداشتی این امکان را دارید که با صرف کمترین هزینه، سرویس بهداشتی مدرن داشته باشید. اما برای ایجاد یک تغییر اساسی چه راهکارهایی پیش روی ماست؟

برای رقم زدن تغییرات بزرگ، تنها کافی است کمی بیشتر به جزئیات توجه کنیم. از تغییر نورپردازی سرویس بهداشتی گرفته تا ایجاد تغییرات کوچک در اکسسوری‌ سرویس بهداشتی مدرن همگی نقش غیرقابل‌انکاری در دکوراسیون این محل دارند.

اگر آماده یک تحول و تغییر در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی لوکس منزل خود هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید. ما به شما می‌گوییم که چگونه با رعایت برخی نکات ساده، سرویس بهداشتی لوکسی داشته باشید!

طراحی سرویس بهداشتی لوکس تنها با تغییرات جزئی

جالب است بدانید که یک انسان به طور معمول نزدیک به ۱.۵ سال از زندگی خود را در سرویس بهداشتی سپری می‌کند! همه ما روز خود را در این محل آغاز کرده و به پایان می‌رسانیم. به همین خاطر است که توجه به دکوراسیون سرویس بهداشتی حائز اهمیت می‌شود.

اما چگونه باید یک دکوراسیون حمام و دستشویی مدرن را با صرف کمترین هزینه داشته باشیم؟ برای این کار چه گزینه‌هایی پیش روی ما قرار دارد؟

با تغییر کاشی و سرامیک تحولی اساسی ایجاد کنید

اگر به دنبال ایجاد یک تغییر و تحول اساسی برای سرویس بهداشتی هستید، نخستین راه تغییر کاشی و سرامیک‌ها است. انتخاب رنگ و مدل کاشی و سرامیک قطعاً موضوعی سلیقه‌ای است، با این حال پیش از تصمیم‌گیری بهتر است نکات زیر را به یاد داشته باشید. قبل از خرید کاشی و سرامیک مقاله راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی ما را از دست ندهید.

انتخاب کاشی مقاوم

اگرچه رنگ و طرح کاشی‌ها نقش مهمی در طراحی سرویس بهداشتی لوکس دارند، اما نباید از کیفیت و مقاومت آنها نیز غافل شویم. بهتر است به دنبال کاشی و سرامیکی باشیم که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و تغییرات حرارت داشته باشد.

مدل کاشی و سرامیک

از آنجا که سرویس بهداشتی فضای محدودی دارد، انتخاب سرامیک و کاشی براق گزینه ایده‌آلی است. این نوع سرامیک‌ها با انعکاس نور باعث می‌شوند که فضای داخل این مدل سرویس بهداشتی، بزرگ‌تر به نظر برسد.

اگرچه امکان به‌کارگیری سرامیک مات برای طراحی سرویس بهداشتی شیک را دارید، مدل صیقلی و براق گزینه بهتری هستند و جلوه‌ای ویژه به فضا می‌بخشند.

سرویس بهداشتی لاکجری و مدرن

طرح کاشی و سرامیک

با توجه به تنوع گسترده طرح کاشی و سرامیک انتخاب از میان گزینه‌های متعدد کمی دشوار است. استفاده از طرح‌های برجسته و سه بعدی جلوه‌ای خیره‌کننده به سرویس بهداشتی می‌دهند.

توجه داشته باشید که انتخاب طرح مناسب در بزرگ‌تر دیده شدن فضای سرویس بهداشتی تأثیر دارد؛ بنابراین بهتر است از انتخاب طرح‌های شلوغ مانند طرح چهارخانه دوری کرده و به سراغ طرح‌هایی بروید سبب بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند.

رنگ‌هایی با تن سرد انتخاب کنید

تا جای ممکن از انتخاب کاشی و سرامیک به رنگ تیره دوری کنید و به دنبال رنگ‌های روشن‌تر برای داشتن سرویس بهداشتی لاکچری باشید. به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ‌های خنثی و سرد، آرامش بیشتری را به دیگران انتقال می‌دهد و در مقابل رنگ‌هایی گرم مانند قرمز برای محیط‌های پرانرژی کاربرد دارند.

بنابراین با انتخاب رنگ‌هایی با تن سرد، سرویس بهداشتی مدرن‌تری خواهید داشت.

نورپردازی استاندارد، معجزه می‌کند!

نورپردازی صحیح جلوه‌ای خیره‌کننده به سرویس بهداشتی می‌دهد. نورپردازی در این محل نه‌تنها باید روشنایی موردنیاز سرویس بهداشتی را تأمین کند، بلکه باید جذاب و گیرا نیز باشد. برای نورپردازی مناسب در سرویس بهداشتی نکات زیر را به خاطر بسپارید:

نورپردازی آینه: آینه سرویس بهداشتی محلی است که ما هر روز صبح خود را در آن می‌بینیم. به همین خاطر باید نورپردازی آن به‌درستی انجام شود. نورپردازی از بالای آینه سبب می‌شود که شاهد سایه‌هایی زیر چشم، بینی و چانه خود باشیم؛ به همین خاطر پیشنهاد ما استفاده از لامپ‌هایی در اطراف آینه است.

رنگ روشنایی: رنگ نور لامپ که به طور تخصصی آن را به‌عنوان دمای رنگ می‌شناسند، نقش مهمی در نورپردازی دارد. نور روز ۵۰۰۰ درجه کلوین، روشنایی کامل ۲۷۰۰ درجه و نور کم ۲۴۰۰ درجه کلوین است.

بنا به خواسته خود و فضای سرویس بهداشتی، این امکان را دارید نور موردنظر خود را انتخاب کنید.

طرح لامپ و آویزهای روشنایی: هنگامی که در خصوص رنگ لامپ‌ها تصمیم‌گیری کردید، نوبت به انتخاب طرح و مدل لامپ یا آویزهای می‌رسد. این امکان را دارید که با توجه به دکوراسیون از انواع هالوژن‌ها، آویزهای سقفی، لامپ‌های رشته‌ای، لامپ‌های LED و غیره استفاده کنید و سرویس بهداشتی مدرنی داشته باشید.

روشویی کابینتی عنصر اصلی سرویس بهداشتی

با تغییر روشویی کابینتی در سرویس بهداشتی، شاهد تحول حیرت‌انگیزی خواهید بود. انواع روشویی‌ها در ۲ مدل ایستاده یا دیواری در بازار وجود دارند که برای انتخاب از میان آنها به سلیقه شما بستگی دارد.

با این حال نکات مهمی در رابطه با انتخاب روشویی وجود دارد که نباید از دست بدهید! و باید در نظر داشته باشید که کدام روشویی مناسب سرویس بهداشتی شماست.

فضا و محل لوله کشی را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب یک روشویی کابینتی جدید، در قدم اول باید فضای در دسترس را ارزیابی کنید. ناگفته نماند که محل لوله‌کشی محل قرارگیری روشویی را تعیین می‌کند؛ مگر اینکه قصد جابه‌جایی لوله‌های آب و صرف هزینه گزاف را داشته باشید!

البته هنگام انتخاب اندازه روشویی باید به موارد زیر نیز توجه داشت:

 • سهولت باز و بسته شدن در
 • محل قرارگیری توالت فرنگی
 • سهولت حرکت و جابه‌جایی افراد

به کمک پارامترهای فوق بهترین اندازه را برای روشویی ایده‌آل خود در نظر بگیرید.

جنس روشویی کابینتی رویایی خود را انتخاب کنید

همه ما به‌خوبی می‌دانیم که روشویی در تماس با مواد مختلفی قرار خواهد گرفت؛ از آب گرفته تا مواد آرایشی و محصولات شوینده همگی با روشویی در تماس هستند. به همین خاطر باید به دنبال جنسی بود که در برابر مواد مختلف مقاوم باشد.

سنگ، روکش‌های چوبی و فلزات تنها چند مورد از جنس‌های متنوع کابینت روشویی هستند. انتخاب از میان آنها به غیر از بودجه موردنظرتان به استایل سرویس بهداشتی مدرن شما نیز بستگی دارد. با این حال اگر به دنبال طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن هستید، پیشنهاد ما انتخاب روشویی از جنس سنگ است.

عکس دستشویی لاکچری

طرح ظرفشویی دلخواه خود را تعیین کنید

انتخاب طرح ظرفشویی از میان تنوع گسترده آن امری طاقت‌فرسا است؛ اما به کمک یک قانون انتخاب راحت‌تری خواهید داشت. بهترین راهکار برای انتخاب روشویی کابینتی، تعیین اندازه سینک و پیشخوان دلخواه شماست. به‌عنوان‌ مثال اگر علاقه‌مند به قرار دادن شوینده‌ها، شمع‌ها و اکسسوری‌های زیبا روی پیشخوان خود هستید، بهتر است روشویی با سینک کوچک‌تر را انتخاب کنید.

طرح سینک با مساحت پیشخوانی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، ارتباط مستقیم دارد؛ بنابراین پیش از هرگونه تصمیم‌گیری در مورد طرح دلخواه خود، پارامترهای فوق را در نظر بگیرید.

در نهایت اگر علاقه‌مند به طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک و منحصر‌به‌فرد هستید و در مورد انتخاب روشویی تردید دارید، حتماً سری به فروشگاه اینترنتی هوگونیک بزنید. هوگونیک علاوه بر محصولات خاص، تجربه سال‌ها فعالیت خود را در اختیار شما قرار می‌دهد.

توالت فرنگی وال هنگ؛ ساده و در عین حال شیک

طراحی سرویس بهداشتی مدرن، بدون توالت فرنگی وال هنگ ممکن نیست! این نسل جدید از توالت‌های فرنگی هستند که هیچ تماسی با سطح زمین ندارند و به دیوار محکم می‌شوند.

اما به غیر از ظاهر فوق‌العاده شیک این توالت فرنگی چه مزایای دیگری نصیب ما می‌شود؟

 • تمیز کردن کف سرویس بهداشتی، آسان‌تر می‌شود
 • امکان تعیین ارتفاع توالت فرنگی به دلخواه شما وجود دارد
 • فضای کمتری را نسبت به توالت فرنگی ایستاده اشغال می‌کنند
 • از آنجا که بیشتر قطعات لوله کشی در دیوار مخفی هستند، شاهد جلوه‌ای شیک و مدرن خواهید بود.

در کنار مزایایی که برای توالت‌های وال هنگ مطرح شد، بد نیست نگاهی نیز به معایب آنها داشته باشیم.

 • هزینه نصب و خرید قطعات توالت فرنگی وال هنگ، نسبت به توالت فرنگی معمولی بیشتر است
 • اگر لوله کشی در کف سرویس بهداشتی انجام شده باشد، نیاز به لوله کشی مجدد وجود دارد
 • این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان شاهد شل شدن این نوع توالت فرنگی و تکان خوردن آن باشیم

با این حال راهکارهایی وجود دارد که به کمک آنها می‌توان از تراز بودن توالت فرنگی وال هنگ اطمینان حاصل کرد. از طرفی جلوه فوق‌العاده زیبا و شیک آن باعث شده است که ارزش صرف هزینه‌های بیشتر را داشته باشد.

با شیرآلات توکار، سرویس بهداشتی لاکچری داشته باشید

اگر تاکنون نمونه‌هایی از شیرآلات توکار را دیده باشید، حتماً به زیبایی و خیره‌کنندگی آنها پی برده‌اید. در این نوع شیرآلات لوله‌ها و اتصالات داخل دیوار جای دارند و دیده نمی‌شوند. استفاده از این نوع شیرآلات طی سال‌های اخیر به شدت ترند شده است. اما هنگام خرید شیرآلات توکار به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • از کیفیت مغزی این نوع شیرآلات اطمینان حاصل کنید؛ در غیر این صورت با نشتی و هزینه‌های گزاف تعمیر مواجه خواهید شد
 • هنگام خرید شیرآلات توکار حتماً به ست بودن شیر با سایر عناصر مانند زانویی، براکت، سردوش و غیره توجه داشته باشید
 • در رابطه با کیفیت آبکاری و جنس شیرآلات اطمینان حاصل کنید تا از صرف هزینه‌های اضافی پیشگیری شود
 • اگرچه استفاده از شیرآلات توکار جلوه ویژه‌ای دارد و دکوراسیون سرویس بهداشتی خاص و منحصر‌به‌فرد می‌کند و به یک سرویس بهداشتی جدید تبدیل می‌شود، اما پیش از تصمیم‌گیری نهایی بهتر است در رابطه با معایب آن نیز اطلاعاتی به دست آورید

دشواری نصب شیرآلات توکار

بدیهی است که نصب شیرآلات توکار نسبت به شیرآلات روکار دشوارتر است. نصب اجزای مختلف این نوع شیرآلات نیاز به تجهیزات و تخصص بالایی دارد و قطعاً دردسر بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.

سرویس بهداشتی مدرن

هزینه نسبتاً بالا

با وجود اینکه قیمت شیرآلات توکار و شیرآلات روکار تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما به دلیل اینکه نصب شیرآلات توکار دشوارتر است، نیاز به صرف هزینه بیشتر وجود دارد.

سخت بودن تعمیر و رفع نقص

یکی دیگر از معایب استفاده از شیرآلات توکار دشواری تعمیر آنهاست؛ موضوعی که اغلب افراد آن را نادیده می‌گیرند. رفع خرابی بخش‌های روکار این نوع شیرآلات چندان دردسرساز نیست، اما هنگامی که نوبت به رفع خرابی لوله‌ها و اتصالات داخل دیوار می‌رسد، با دردسر بزرگی مواجه خواهید شد.

نیاز به فضای کافی در دیوار

به‌منظور قرارگیری لوله‌ها و اتصالات شیرآلات توکار در دیوار، باید به ضخامت دیوار نیز توجه داشته باشید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که هرگونه نشت ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری به دیوار محل اتصال شیرآلات وارد کند.

با وجود معایبی که برای این نوع شیرآلات مطرح شد، همواره راهکارهایی وجود دارد که می‌توان به کمک آنها از خرابی دیوار و نشت آب جلوگیری کرد. زیبایی و جلوه این نوع شیرآلات به شما کمک می‌کند به‌راحتی یک حمام و دستشویی مدرن و شیکی داشته باشید.

فلاش تانک توکار و بهینه‌سازی فضای سرویس بهداشتی

فلاش تانک توکار از دیگر عناصر موردنیاز برای داشتن سرویس بهداشتی لاکچری است. جالب است بدانید که امکان استفاده از این نوع فلاش تانک برای توالت فرنگی و ایرانی وجود دارد. اما به چه دلایلی استفاده از فلاش تانک توکار در سرویس بهداشتی الزامی است؟

برای تجربه خرید بهتر و داشتن اطلاعات کامل برای انواع فلاش تانک ها، مزایا و معایب، بهترین مارک فلاش تانک و ده‌ها نکته دیگر مطالعه راهنمای خرید فلاش تانک به شدت توصیه میشود.

بهینه‌سازی فضای سرویس بهداشتی

از آنجا که فلاش‌های توکار فضای کمی را اشغال می‌کنند، سبب بهینه‌سازی استفاده از سرویس بهداشتی می‌شوند. زیبایی، کارایی و نیاز به فضای محدود جلوه سرویس بهداشتی را دو چندان می‌کند.

تولید صدای کمتر

با توجه به اینکه تانک به‌صورت توکار است و مخزن آب داخل دیوار قرار دارد، سروصدای کمتری در اثر استفاده از فلاش به گوش می‌رسد.

البته به‌منظور تصمیم‌گیری باید نقاط ضعف فلاش توکار را نیز در نظر گرفت. برخی از معایب استفاده از فلاش توکار شامل موارد زیر می‌شود:

احتمال نشتی آب: از آنجا که تانک، لوله‌ها و اتصالات داخل دیوار قرار می‌گیرند، این احتمال وجود دارد که متوجه نشتی آب نشویم.

سخت بودن نصب و تعمیر: نصب فلاش توکار نیاز به صرف هزینه زیادی دارد. از طرفی تعمیر این نوع فلاش هنگام خرابی نیز دردسر زیادی به دنبال خواهد داشت.

به کمک اکسسوری‌ها سرویس بهداشتی لوکس داشته باشید

حال که تمامی عناصر مهم یک سرویس بهداشتی مدرن را بررسی کردیم، نوبت به جزئیات و اکسسوری‌های موردنیاز این فضا می‌رسد. برخی از اکسسوری‌های ضروری در سرویس بهداشتی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آینه
 • ست جاصابونی و جا مایع دستشویی
 • جاحوله‌ای و حوله
 • شمع بزرگ و کوچک
 • خوشبوکننده
 • سبد و قفسه
 • LED و لامپ‌های خاص

انتخاب اکسسوری‌های سرویس بهداشتی به استایل و دکوراسیون کلی سرویس بهداشتی شما بستگی دارد. این امکان را دارید که برخی از این اکسسوری‌ها را به سرویس بهداشتی مدرن کوچک ایرانی خود اضافه کرده یا کم کنید.

همان‌طور که پیش‌تر بیان شد، توجه به جزئیات و ظرافت آنهاست که سبب تفاوت‌های بزرگ ایجاد می‌کند.

سرویس بهداشتی لاکجری

سرویس بهداشتی مدرن با هوگونیک

تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی با توجه فضای کوچکی که در اختیار داریم، کار چندان ساده‌ای نیست. اما هوگونیک با کمک به بهینه‌سازی فضای در دسترس، جای هیچ‌گونه شک و تردیدی را باقی نگذاشته است.

ارائه روشویی کابینتی و سایر لوازم موردنیاز برای سرویس بهداشتی با طراحی منحصر‌به‌فرد و کیفیت بالا تنها بخشی از فعالیت‌های این فروشگاه اینترنتی است. انتخاب دکوراسیون سرویس بهداشتی به سلیقه و استایل موردنظر شما بستگی دارد. با این حال پیشنهاداتی که در این مطلب ارائه شدند را از دست ندهید.

با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر یک از عناصری که مطرح شد، دکوراسیون رویایی خود را بسازید و جلوه‌ای خیره‌کننده به فضای سرویس بهداشتی خود ببخشید. البته هوگونیک نیز در این مسیر همراه و مشاور شما خواهد بود.

10 دیدگاه در “چطور یک سرویس بهداشتی مدرن داشته باشیم؟

 1. پگاه گفت:

  سلام من مقاله شما رو کامل مطالعه کردم و از طریق این مقاله وارد بخش فروش روشویی های کابینتی شدم، یک سوال ذهن من رو درگیر کرد …. اونم اینکه شما کارهاتون سایز های مشخصی داره، و این یعنی اینکه ما مدل مورد علاقمونو نمیتونیم تغییر سایز بدیم؟ چون من فضای بیشتری دارم. ممنون میشم پاسخ بدید.

 2. سمیه گفت:

  ببخشید یه سوال داشتم اونم اینکه چه جور رنگ و نورپردازی مناسب سرویس بهداشتیه که شیک تر به نظر بیاد ؟ من نظر خودم روی رنگ های تیره است

 3. سهیلا گفت:

  سلام درباره توالت فرنگی وال هنگ سوال داشتم
  اینا از نظر مقاومت و اینکه تو دیوار هستن چقدر اطمینان داره؟ چون هیچ پایه ای هم نداره وزن زیاد باعث نمیشه کنده بشه تو دراز مدت ؟

 4. رضا گفت:

  سلام من برای متفاوت بودن دکوراسیون سرویس بهداشتی ام اومدم از اکسسوری ها و کاشی های رنگی مثل زرد و آبی داخل دستشویی و حمام استفاده کردم اما اصلا روشویی های خوشگلی پیدا نمیکنم، شما پیشنهاد خاصی ندارید یا برند خاصی رو نمیشناسید؟

 5. رامتین آشتیانی گفت:

  بهترین مارک توالت فرنگی چیه؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام رامتین عزیز
   می‌توانید با مطالعه مقاله ما تحت عنوان “کامل‌ترین راهنمای خرید توالت فرنگی از صفر تا صد” اطلاعات کاملی دراین‌باره بدست بیاورید.

 6. سوسن گفت:

  الان شما میگن برای سرویس بهداشتی خونه از چه رنگهایی استفاده کنم؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام سوسن عزیز
   تا حد امکان از انتخاب کاشی و سرامیک به رنگ تیره دوری کنید و به دنبال رنگ‌های روشن‌تر برای داشتن سرویس بهداشتی لاکچری باشید.

 7. melika گفت:

  دوستان برای دکور سرویس بهداشتی مدرن و زیبا چه روشهایی خوبه؟

  1. HOGONIK گفت:

   سلام ملیکای عزیز
   استفاده از لوازش تزییناتی، برقراری هارمونی بین نور و رنگ در فضا و تهیه لوازم سرویس بهداشتی مدرن مانند وال هنگ و روشویی کابینتی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *